Wielki gest reprezentanta Polski, Kamil Glik pomoże ukraińskim dzieciom!

Kamil Glik miał być jednym z tych reprezentantów Polski, którzy od samego początku domagali się bojkotu barażowego meczu z drużyną narodową Rosji, po tym Federacja Rosyjska napadła na niepodległą Ukrainę. Piłkarz znany od lat ze swojej działalności charytatywnej jednak na tym nie poprzestał. Dziś dowiedzieliśmy się, że zakupił z własnych środków karetkę, która będzie nieść pomoc ciężko chorym dzieciom z pogrążonej w wojnie Ukrainy.

Wielki gest reprezentanta Polski! (Fot.: PZPN/Twitter)

Kamil Glik kupił karetkę dla ukraińskich dzieci

Jako pierwszy o geście wicekapitana piłkarskiej reprezentacji Polski poinformował na Twitterze Krzysztof Stanowski, dziennikarz i właściciel grupy „WESZŁO” oraz współwłaściciel Kanału Sportowego.

„Kamil Glik kupił karetkę, która teraz będzie kursować na Ukrainę i z powrotem po ciężko chore dzieci (ma specjalne wyposażenie do tego). Po wojnie, oby szybko, przekaże ją do odpowiedniej jednostki.” (via @K_Stanowski on Twitter)

Sam zawodnik nie robi z tego wielkiego wydarzenia, co również jest dla niego charakterystyczne. Jego krótki komentarz zamieścił jednak profil @LaczyNasPilka, czyli twitterowo konto portalu funkcjonującego pod egidą Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kamil Glik nie jest oczywiście pierwszym sportowcem, który zdecydował się w taki lub inny sposób pomóc Ukrainie. Kilka dni wcześniej media informowały między innymi o wielkim sercu Łukasza Podolskiego. Napastnik Górnika Zabrze i mistrz świata z 2014 .

„Moja fundacja Arka przyjęła pierwsze dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy. Tutaj znajdą miłość, ciepło, bezpieczeństwo, schronienie! Arka jest zawsze otwarta wobec potrzebujących. Tutaj dzieci z Ukrainy mogą liczyć na wsparcie i świetną opiekę wychowawców. Pomagajmy tym którzy najbardziej tego potrzebują. Nie dla wojny, nie dla cierpienia dzieci.” – napisał na Instagramie popularny „Poldi”.

Poza odruchami serca największych gwiazd polskiego futbolu mamy też działanie systemowe, zaaranżowane przez Polski Związek Piłki Nożnej w ramach akcji „Polska piłka dla Ukrainy”.

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Wielki gest reprezentanta Polski, Kamil Glik pomoże ukraińskim dzieciom!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P