Wielki gest reprezentanta Polski, Kamil Glik pomoże ukraińskim dzieciom!

Kamil Glik miał być jednym z tych reprezentantów Polski, którzy od samego początku domagali się bojkotu barażowego meczu z drużyną narodową Rosji, po tym Federacja Rosyjska napadła na niepodległą Ukrainę. Piłkarz znany od lat ze swojej działalności charytatywnej jednak na tym nie poprzestał. Dziś dowiedzieliśmy się, że zakupił z własnych środków karetkę, która będzie nieść pomoc ciężko chorym dzieciom z pogrążonej w wojnie Ukrainy.

Wielki gest reprezentanta Polski! (Fot.: PZPN/Twitter)

Kamil Glik kupił karetkę dla ukraińskich dzieci

Jako pierwszy o geście wicekapitana piłkarskiej reprezentacji Polski poinformował na Twitterze Krzysztof Stanowski, dziennikarz i właściciel grupy „WESZŁO” oraz współwłaściciel Kanału Sportowego.

„Kamil Glik kupił karetkę, która teraz będzie kursować na Ukrainę i z powrotem po ciężko chore dzieci (ma specjalne wyposażenie do tego). Po wojnie, oby szybko, przekaże ją do odpowiedniej jednostki.” (via @K_Stanowski on Twitter)

Sam zawodnik nie robi z tego wielkiego wydarzenia, co również jest dla niego charakterystyczne. Jego krótki komentarz zamieścił jednak profil @LaczyNasPilka, czyli twitterowo konto portalu funkcjonującego pod egidą Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kamil Glik nie jest oczywiście pierwszym sportowcem, który zdecydował się w taki lub inny sposób pomóc Ukrainie. Kilka dni wcześniej media informowały między innymi o wielkim sercu Łukasza Podolskiego. Napastnik Górnika Zabrze i mistrz świata z 2014 .

„Moja fundacja Arka przyjęła pierwsze dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy. Tutaj znajdą miłość, ciepło, bezpieczeństwo, schronienie! Arka jest zawsze otwarta wobec potrzebujących. Tutaj dzieci z Ukrainy mogą liczyć na wsparcie i świetną opiekę wychowawców. Pomagajmy tym którzy najbardziej tego potrzebują. Nie dla wojny, nie dla cierpienia dzieci.” – napisał na Instagramie popularny „Poldi”.

Poza odruchami serca największych gwiazd polskiego futbolu mamy też działanie systemowe, zaaranżowane przez Polski Związek Piłki Nożnej w ramach akcji „Polska piłka dla Ukrainy”.

Źródło: betonline.net.pl

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x