Wielki gest nowego dyrektora sportowego Wisły Kraków

Nowy dyrektor sportowy Wisły Kraków Hiszpan- Kiko Ramirez, postanowił ruszyć solidnie do swojej nowej pracy. Oczywiście Hiszpana nie ma jeszcze w Krakowie, pewnie zobaczymy go w nowym roku, przed pojawieniem się piłkarzy po przerwie zimowej na pierwszym treningu w nowym roku. Jednak Ramirez, oprócz sprowadzenia na testy medyczne skrzydłowego – Alexa Mulę, postanowił także zapisać się do Stowarzyszenia Socios Wisły Kraków.

Kiko Ramirez postanowił dołączyć do Stowarzyszenia Socios Wisły Kraków. Foto: Wisła Kraków / Twitter

Czym jest socios?

Socios jest to organizacja założona przez kibiców danego klubu, którym jej celem jest wspieranie w kwestiach finansowych działalności i rozwoju klubu. W Polsce są takie dwa sociosa znane: Legia Warszawa i właśnie Wisła Kraków. Najsłynniejszym socios w Europie ma FC Barcelona, który w lecie tego roku dzięki wsparciu kibiców mógł sprowadzić największe gwiazdy do drużyny prowadzonej przez Xaviego, między innymi Roberta Lewandowskiego czy Raphinię.

W Wiśle Kraków natomiast w 2019 roku, gdzie cała piłkarska polska żyła z wiadomością, czy Wisła Kraków dostanie licencję na grę w Ekstraklasie, po informacjach, że klub jest zadłużony na kilkanaście milionów złotych, a do tego klubem zarządzali bandyci z „Sharksów”. Ostatecznie udało się uratować klub, choć w tym roku Wisła Kraków w końcu po paru sezonach gry o utrzymanie niestety spadła z PKO Ekstraklasy, i teraz walczy o powrót na pierwszoligowych boiskach, gdzie po rundzie jesiennej Biała Gwiazda zajmuje dopiero 10 miejsce ze zdobytymi 24 punktami.

Socios drużyny z Krakowa na obecną chwilę ma 2343 aktywnych członków. Do tego grona należą między innymi: Jarosław Królewski – obecny prezes Wisły Kraków, byli zawodnicy Białej Gwiazdy- Marcelo Guedes, Marko Kolar, Rafał Pietrzak, Peter Brlek, Richard Guzmics, obecni zawodnicy ekipy z Krakowa – Mikołaj Biegański, Zdenek Ondrasek, Vullnet Basha, a licząc także legendy tego klubu np.: Arkadiusza Głowackiego. Do tego grona w ostatnich dniach dołączył właśnie Kiko Ramirez.

Stowarzyszenie Socios Wisły Kraków przez trzy lata pomógł klubowi z Reymonta na łączną kwotę w wysokości 4 826 874,59 zł. Członkowie także wspierali w rożnych akcjach krakowski klub między innymi: w walce z koronowirusem, zbiórkami dla Ukrainy, czy w Szlachetną Paczkę 2021 i 2022 rok.

Źródło: Gazeta Krakowska, Stowarzyszenie Socios Wisły Kraków

5 / 5. Ocen: 1

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x