Wayne Rooney odrzucił zainteresowanie Evertonu

Poszukiwania trenera dla Evertonu, po zwolnieniu Betineza” cały czas się przedłużają. Jeden z głównych kandydatów do objęcia „The Toffees” sam wycofał się z wyścigu o posadę.

Wayne Rooney nie chce opuszczać Derby County (Fot.: Twitter/dcofofficial)

Rooney nie zostanie trenerem Evertonu

Wayne Rooney na piątkowej konferencji prasowej wyraził jasne stanowisko w sprawie pogłosek łączących go z jego byłym klubem: „Everton kontaktował się z moim agentem, zapraszając mnie na rozmowę w sprawie pracy w klubie, które odrzuciłem.

Legenda angielskiej piłki tym samym pokazała jak ważna jest dla niego w tym momencie misja utrzymania jego obecnego klubu w Championship. Jego Derby County jest w tym momencie na przedostatnim miejscu w tabeli z 14-punktowym dorobkiem punktowym. Warto jednak przy tym pamiętać o tym, że zaczęli sezon z 21 odjętymi punktami i zmagają z ogromnymi problemami finansowymi.

Rooney wierzy, że jeszcze ma czas na zostanie trenerem w Premier League, ale teraz skupiony jest na bieżących wyzwaniach:

„Wierzę, że będę trenerem w Premier League i wierzę, że jestem na to w 100 procentach gotowy, jeżeli w przyszłości będzie to Everton, byłoby świetnie. W tym momencie mam do wykonania pracę tutaj, w Derby County, która jest dla mnie bardzo ważna.”

Po odpadnięciu Rooneya z wyścigu, według SkySports, nowym trenerem zostanie jeden z trójki: Frank Lampard, Vitor Pereira i Duncan Ferguson, z którymi klub jest umówiony na decydującą fazę rozmów.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Back to top button