Vuelta a San Juan: Gaviria objął pozycję lidera!

Kolumbijczyk Fernando Gaviria (Movistar Team) zwyciężył w czwartym etapie argentyńskiego wyścigu Vuelta a San Juan (2.Pro) i został nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Fernando Gaviria zwycięzcą 4. etapu i nowym liderem!

Gaviria odniósł etapowe zwycięstwo z Autodromo de Villicum do Barreal (196,5 km). Drugi finiszował Słowak Peter Sagan (TotalEnergies) a trzecie miejsce zajął Włoch Filippo Ganna (INEOS Grenadiers).

Dotychczasowy lider Irlandczyk Sam Bennett zajął dopiero 89. miejsce i stracił aż 11 minut i 50 sekund co przełożyło się na znaczny spadek w klasyfikacji generalnej. Kolarz BORA-hansgrohe spadł na 52. miejsce. Nowym liderem został zwycięzca etapu – Fernando Gaviria, który wyprzedza o 10 sekund Petera Sagana i o 13 sekund Argentyńczyka Juana Pablo Dottiego z Sindicato de Empleados Publicos of San Juan.

Maciej Bodnar (TotalEnergies) zajął 91. pozycję i awansował o cztery „oczka” na 79. miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderem klasyfikacji górskiej został Włoch Manuele Tarozzi (Green Project-Bardiani CSF-Faizane) a prowadzenie w klasyfikacji drużynowej objął zespół TotalEnergies.