Voitto Koykka nowym zawodnikiem Trefla Gdańsk!

Trefl Gdańsk ma nowego libero! Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym, w sezonie 2023/24 na tej pozycji w ekipie „Gdańskich Lwów” występował będzie reprezentant Finlandii, Voitto Koykka.

Reprezentant Finlandii nowym libero Trefla Gdańsk!
(Fot.: @Trefl_Gdansk on Twitter)

Voitto Koykka zakontraktowany przez Trefla Gdańsk

Co wiemy o najnowszym nabytku Trefla Gdańsk? Voitto Koykka skończył 24 lata i uchodzi za jeden z największych talentów, jeśli mowa o pozycję libero. Pierwsze kroki w siatkówce stawiał w rodzimej lidze, gdzie w latach 2019-2022 bronił barw Akaa-Volley, z którym w sezonie 2021/2022 wywalczył brązowy medal.

Czytaj też: Transfery w PlusLidze przed sezonem 2023/24!

Przed rozgrywkami 2022/2023 utalentowany Fin przeniósł się do niemieckiej Bundesligi do klubu Helios Grizzlys Giesen. Na niemieckich parkietach Koykka po rundzie zasadniczej rozgrywek był liderem rankingu przyjmujących pod kątem liczby pozytywnych/perfekcyjnych przyjęć piłki. W rankingach wyprzedził m.in. dobrze znanego w Gdańsku Rubena Schotta.

„Przede wszystkim bardzo się cieszę, że zatrzymaliśmy większość zespołu na kolejny sezon, nie dokonujemy wielu zmian i ta ciągłość pracy, w szczególności z młodymi zawodnikami, jest dla nas bardzo ważna. Większość naszych graczy poczyniła już postęp w minionym sezonie, ale cały czas jest duże pole do rozwoju i jestem przekonany, że przy odpowiedniej motywacji zarówno zawodnicy indywidualnie, jak i cała drużyna będą stawiać kolejne kroki w przód. Gdy wiedzieliśmy, że z Gdańskiem rozstanie się Luke Perry, mieliśmy na oku młodych libero, którzy będą dobrze pasować do naszego zespołu. Voitto Koykka mimo młodego wieku ma już także doświadczenie reprezentacyjne, jak również za sobą dobry sezon w lidze niemieckiej. Widzę w nim duży potencjał do dalszego rozwoju, a w tak silnej lidze jak PlusLiga zdecydowanie wiele się nauczy. Jestem też przekonany, że Voitto szybko zaadaptuje się w grupie Gdańskich Lwów” – mówi trener Trefla Gdańsk Igor Juricić.

Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV
Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV

W chwili obecnej 24-letni libero występuje z reprezentacją Finlandii w Złotej Lidze Europejskiej. Jego drużyna narodowa zakwalifikowała się również do turnieju finałowego Mistrzostw Europy 2023, które rozpoczną się 28 sierpnia, a to oznacza, że nad polskie może Koykka zawita dopiero po zakończeniu tej imprezy.

„Słyszałem wiele dobrego o drużynie oraz samym klubie. Myślę też, że Trefl to dobre miejsce na kolejny krok rozwoju w mojej karierze. Jestem też bardzo podekscytowany możliwością gry w polskiej lidze, która bez zwątpienia jest jedną z najsilniejszych na świecie, walczy w niej wiele bardzo dobrych zespołów, na naprawdę wysokim poziomie. W lidze niemieckiej gra wielu graczy, którzy znają PlusLigę i Trefla, więc oczywiście podpytywałem ich o rozgrywki, klub, miasto. Wszyscy wypowiadali się w samych superlatywach. Bardzo się też cieszę na przeprowadzkę do Gdańska, poznałem trochę miasto, gdy z reprezentacją Finlandii grałem w 2021 roku w mistrzostwach Europy w ERGO ARENIE. Teraz z pewnością będzie więcej czasu na zobaczenie wszystkich uroków Gdańska” – mówi Voitto Koykka, nowy libero Trefla Gdańsk.

Voitto Koykka związał się z gdańskim klubem rocznym kontraktem, z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. Wkrótce powinny zostać ogłoszone kolejne transfery do ekipy „Gdańskich Lwów”, która w sezonie 2022/23 była jednym z największych pozytywnych zaskoczeń w PlusLidze.

Źródło: Trefl Gdańsk/volley24.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X