Vital Heynen ogłosił listę wybrańców. Sprawdź kto ma największe szanse na igrzyska w Tokio!

Odwołanie Siatkarskiej Ligi Narodów oraz przełożenie na 2021 rok Igrzysk Olimpijskich w Tokio sprawiło, że w bieżącym sezonie reprezentacyjnym nie odbędzie się żadna międzynarodowa impreza siatkarska. Pomimo tego Vital Heynen wraz z PZPS zdecydowali się zorganizować zgrupowania kadry, na których zameldują się zawodnicy, którzy rywalizować będą o miejsce w olimpijskiej dwunastce.

Vital Heynen ogłosił listę wybrańców. Sprawdź kto ma największe szanse na igrzyska w Tokio! (Fot.: CEV)

Heynen ogłosił listę wybrańców

Opinie środowiska siatkarskiego po wczorajszych nominacjach belgijskiego selekcjonera mistrzów świata, które były konsultowane z Pionem Sportu i Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej, są zgodne. To właśnie spośród tych dziewiętnastu graczy, którzy znaleźli się na liście powołań na zgrupowanie reprezentacji w Spale (1-13 czerwca), Vital Heynen wybierze dwunastu graczy na Igrzyska Olimpijskie w Tokio (lipiec-sierpień 2021).

Sam szkoleniowiec w rozmowie z Sarą Kalisz z TVP Sport przyznał, że choć selekcja jeszcze się nie zakończyła i przed nikim drzwi do drużyny narodowej nie są zamknięte na klucz, to bardzo trudno będzie dołączyć do grupy, która krystalizowała się przez dwa ostatnie lata.

„Budowanie drużyny rozpoczęliśmy dwa lata temu. Ta grupa wykrystalizowała się z większej. Czy jest zamknięta? Nie. Nie zmienia to faktu, że trzeba będzie mieć bardzo duże argumenty, by z zewnątrz wejść do drużyny” – powiedział dla portalu TVPSPORT.PL selekcjoner Biało-Czerwonych.

Patrząc na nazwiska powołanych trudno znaleźć kontrowersyjne nominacje lub braki. Większość ekspertów czy nawet kibiców zapewne wskazałoby na tych samych zawodników. Jest to pewne zaskoczenie, bo Vital Heynen lubił przecież chodzić własnymi ścieżkami i zaskakiwać nasz rozkochany w siatkówce narów.

Skład reprezentacji Polski na zgrupowanie w Spale (11-13 czerwca):
Rozgrywający: 
Fabian Drzyzga, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz.
Atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj.
Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski.
Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka.
Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

Jak widać powyżej na praktycznie każdej pozycji mamy o jednego siatkarza więcej, niż znajdzie się na ostatecznej liście olimpijskiej. Na dziś wydaje się, że na dziś o miejsce w wąskiej kadrze mieliby Marcin Komenda, Dawid Konarski i Damian Wojtaszek. Na środku o ostatnie trzecie miejsce, walczą Jakub Kochanowski i Karol Kłos.

Najciekawiej jest jednak na przyjęciu, gdzie o cztery miejsca rywalizuje siedmiu zawodników. Teoretycznie. W praktyce mamy pewniaków w osobach Michała Kubiaka i Wilfredo Leona, a o pozostałe dwa miejsca walczy aż pięciu graczy z młodszego pokolenia. Na dziś trudno wskazać faworytów tego wyścigu.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button