Valtteri Bottas gotowy, żeby być liderem Alfa Romeo

Szef zespołu Alfa Romeo, Fred Vasseur, jest przekonany, że Valtteri Bottas jest „gotowy”, aby wziąć na siebie odpowiedzialność za doprowadzenie zespołu F1 do czołówki konstruktorów.

botas alfa romeo
Valtteri Bottas gotowy, żeby być liderem Alfa Romeo (foto: Formula Voyage)

Valtteri Bottas podoła zadaniu?

Bottas przejmie w tym roku przywództwo zespołu, współpracując z Guanyu Zhou w Alfa Romeo, po udanej pięcioletniej pracy w Mercedesie, w której zespół zdobywał kolejne tytuły konstruktorów.

Bottas był wspierany przez Felipe Masse podczas pobytu w Williamsie, zanim współpracował z Lewisem Hamiltonem w Mercedesie, co oznacza, że nadchodzący sezon F1 będzie jego pierwszym jako lider teamu.

„Jeśli spojrzysz, Mercedes, wygrał ostatnie sześć lub siedem mistrzostw. Czasami tylko z punktami Lewisa byliby drużynowym mistrzem. Oznacza to, że kiedy zaczynasz i jesteś kolegą z drużyny Lewisa, jesteś w cieniu. Nie wiesz, jakie są oczekiwania.”

„Ok, musisz zrobić wszystko, co najlepsze, ale nie ponosisz mega odpowiedzialności jako drugi kierowca. Myślę, że teraz Valtteri jest na takim etapie kariery, że stać go na więcej.”

Wyjaśniając, co Bottas może wnieść do swojej nowej roli, Vasseur dodał: „Ok, Valtteri, nie jesteś tylko kierowcą, jesteś odpowiedzialny za wyniki swojego kolegi z zespołu”. Chodzi mi o to, że trzeba zabrać ze sobą kolegę z drużyny, trzeba popchnąć inżyniera, pchnąć fabrykę, iść do tunelu aerodynamicznego, zmotywować faceta w symulatorze.

„Jeśli widzisz, że ktoś jest załamany, zrezygnowany czy zdemotywowany to musisz do niego iść i powiedzieć: 'Chłopaki, obudźcie się, skupmy się na robocie’. Ta pozycja jest kluczowa i Valtteri jest gotowy do bycia liderem teamu Alfa Romeo.


5 / 5. Ocen: 3

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Valtteri Bottas gotowy, żeby być liderem Alfa Romeo

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P