US Open w Warner Bros. Discovery aż do 2027 roku!

To już przesądzone! Jeden z czterech najważniejszych turniejów w kalendarzu imprez tenisowych – wielkoszlemowy US Open – będzie transmitowany w Polsce na antenach Eurosportu i w Playerze aż do 2027 roku, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym grupy TVN Warner Bros. Discovery.

Transmisje US Open w Eurosporcie i Playerze do 2027 roku

Jak poinformowano w oświadczeniu nadawcy, Warner Bros. Discovery przedłużyło prawa do pokazywania nowojorskiego turnieju na 45 rynkach Starego Kontynetu, w tym również w naszym kraju. To efekt pięcioletniej umowy z United States Tennis Association (USTA), który jest organizatorem wielkoszlemowych zmagań na kortach Flushing Meadows-Corona Park.

Zawarte i ogłoszone we wtorek 14 lutego 2023 porozumienie obejmuje prawa do relacji na żywo oraz skrótów wszystkich meczów rozgrywanych w ramach US Open. W niektórych krajach – w tym w Polsce – Warner Bros. Discovery będzie miało możliwość pokazania wybranych meczów w kanałach ogólnodostępnych, aby dotrzeć do możliwie największej liczby fanów tenisa. Nowe partnerstwo oznacza, że Eurosport będzie pokazywał ostatni turniej Wielkiego Szlema w roku przez ponad 25 lat. Po raz pierwszy relacje z Flushing Meadows wyemitowano w 2001 roku.

„Bardzo się cieszę mogąc ogłosić przedłużenie praw do jednego z najważniejszych turniejów tenisowych na świecie. W ubiegłym roku US Open oglądała rekordowa liczba widzów, podobnie było podczas tegorocznego Australian Open. Tenis przyciąga miliony fanów i jestem pewny, że w kolejnych latach będą oni wraz z nami podziwiać gwiazdy tenisa podczas US Open na antenach Eurosportu i w Playerze” – podkreślił Bogdan Czaja, Dyrektor Eurosportu w Polsce i Group Vice President Programming & Operations TVN Warner Bros. Discovery (cytat za prasa.tvn.pl).

W tym kontekście warto przypomnieć, że ubiegłoroczne US Open miało rekordową oglądalność na antenach Eurosportu, a transmitowany równolegle w TVN i Eurosporcie 1 finał kobiet Iga Świątek vs Ons Jabeur – zakończony triumfem Polki, która już w środę rozpocznie rywalizację w turnieju WTA 500 w Doha – śledziło średnio aż 2 650 000 widzów, co jest najlepszym wynikiem w historii wielkoszlemowych relacji w naszym kraju.

Iga Świątek – Ons Jabeur | FINAŁ US Open 2022 | Skrót meczu

Gdzie oglądać US Open 2023? Transmisje w Internecie i TV

Transmisje ze wszystkich meczów US Open 2023, ze wszystkich kortów Flushing Meadows w Nowym Jorku dostępne będą na antenach Eurosportu oraz w Eurosporcie Extra w Playerze. Przypominamy, że Eurosport 1 i Eurosport 2 to główne kanały sportowe Warner Bros. Discovery w Polsce. Z kolei Eurosport Extra w Playerze to platforma dająca pełny dostęp do kanałów telewizyjnych, a także dodatkowy kontent, w tym tysiące godzin transmisji z najważniejszych wydarzeń sportowych świata. Tylko w przypadku tenisa mowa o trzech turniejach Wielkiego Szlema. Ten najbliższy na antenach Eurosportu oraz w Eurosporcie Extra w Playerze (w całości i bez reklam) to paryski Roland-Garros. Tegoroczna edycja turnieju zostanie rozegrana w dnach 28 maja – 11 czerwca 2023.

Kiedy US Open 2023?

US Open, czyli międzynarodowe mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w tenisie, rozgrywany jest od 1881 roku tradycyjnie na przełomie sierpnia i września. Nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji. US Open 2023 rozpocznie się w poniedziałek 28 sierpnia a zakończy się w niedzielę 10 września bieżącego roku. Od 1978 roku impreza odbywa się w nowojorskiej dzielnicy Queens na twardych kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center we Flushing Meadows–Corona Park.

Źródło: betonline.net.pl/ TVN Warner Bros. Discovery (materiały prasowe)

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button