Upadł transfer Bergwijna do Ajaxu. Tottenham zatrzyma skrzydłowego

Od dłuższego czasu mówiło się o próbach pozyskania Stevena Bergwijna z Tottenhamu przez Ajax Amsterdam. Fabrizio Romano informuje na swoim Twitterze, że temat upadł ostatecznie.

Ajax zostaje bez skrzydłowego

Przygoda Bergwijna w Tottenhamie przebiega znacznie gorzej, niż się po nim spodziewano. Sprowadzony za 30 milionów euro z PSV Eindhoven skrzydłowy miał być gwarancją dostarczania asyst i bramek, wyszło mocno przeciętnie – zagrał do tej pory 66 spotkań, wspomagając klub zaledwie 7 bramkami i 10 asystami. Nic dziwnego zatem, że klub skłonny był sprzedać Holendra w tym oknie transferowym.

Najkonkretniejsze zainteresowanie przejawiał Ajax Amsterdam. Oferta Holendrów, według mediów, opiewała na 18 milionów, sam Tottenham początkowo wyceniał swojego zawodnika na 30, choć rzekomo był w stanie go oddać za 25. Wszystko wygląda jednak na to, że to cena zaporowa dla Ajaxu, ci odpuścili, a sam Antonio Conte woli zatrzymać skrzydłowego w klubie, niż oddać go za półdarmo – informuje Fabrizio Romano.

Steven Bergweijn szkolił się w akademii Ajaxu Amsterdam w latach 2009-2011, skąd trafił do PSV Eindhoven.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button