Umowa Sinclair na transmisję meczów NBA w sieci

Według Bloomberga Sinclair Broadcast Group jest bliski zawarcia umowy na transmisję meczów NBA w ramach nowej usługi przesyłania strumieniowego, a także 600 milionów dolarów finansowania na wsparcie projektu.

Umowa Sinclair na transmisję meczów NBA w sieci (foto: Alex Brooks)

600 milionów dolarów na projekt transmisji online z NBA

Umowa zapewni sieci sportowej Sinclaira, Diamond Sports Group, prawa cyfrowe do NBA, zwiększając prawa do transmisji, które Sinclair już posiada.

Finansowanie pomogłoby również Diamond w opracowaniu nowej aplikacji do przesyłania strumieniowego w pierwszej połowie 2022 r., ponieważ zarządza ona długiem w wysokości 8,1 mld USD i niedawnym spadkiem oglądalności.

Sinclair połączył siły z Bally’s Corp., aby odrobić straty w ciągu ostatnich kilku lat.

  • W listopadzie 2020 r. zabezpieczył umowę dotyczącą praw do nazwy z Bally Sports za 85 milionów dolarów w ciągu 10 lat, aby utrzymać 21 sieci sportowych pod nazwą Bally.
  • W tym samym miesiącu firma Bally przejęła platformę zakładów sportowych Bet.Works w ramach transakcji o wartości 125 milionów dolarów.
  • W marcu 2021 r. Bally’s sfinalizował przejęcie dostawcy darmowych gier sportowych Monkey Knight Fight za około 90 milionów dolarów.
STS z kodem promocyjnym BETONLINEBonus
Bonus za 3 depozyty1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Zakład bez ryzyka w Betgames20 PLN
Zakład bez ryzyka na Wirtualki20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

Sinclair odnotował 1,5 miliarda dolarów przychodów w trzecim kwartale 2021 r., tyle samo co w trzecim kwartale 2020 r.

Było to wynikiem spadku liczby abonentów i przychodów z reklam, które spadły do 446 mln USD w ciągu kwartału, co oznacza spadek o 11% rok do roku.

Sinclair, który obecnie jest właścicielem praw telewizyjnych do 16 zespołów NBA, przewiduje, że do 2027 r. będzie miał 4,4 miliona klientów korzystających z transmisji strumieniowych.

5 / 5. Ocen: 3

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. Dziennikarz od 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Umowa Sinclair na transmisję meczów NBA w sieci

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P