Ukraiński klub coraz bliżej PlusLigi!

Coraz więcej wskazuje na to, że w przyszłym sezonie na parkietach PlusLigi zobaczymy klub spoza Polski! W środę podpisano list intencyjny pomiędzy spółką Polska Liga Siatkówki a Barkom Każany Lwów. To już kolejny, ważny krok w drodze ukraińskiego klubu do „Ligi Mistrzów Świata”.

Ukraiński klub coraz bliżej PlusLigi! (Fot.: PLS/materiały prasowe)

PlusLiga: Ukraiński klub podpisał list intencyjny z PLS

W środę 6 października ogłoszono, że przedstawiciele Zarządu i Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej prowadzą właśnie wizytację i rozmowy we Lwowie. gdzie podpisano list intencyjny pomiędzy spółką PLS a miejscowym Barkom Każany, co przybliża ukraiński klub do występów w „Lidze Mistrzów Świata” od sezonu 2022/2023.

Warto przypomnieć, że już wcześniej akcjonariusze Polskiej Ligi Siatkówki wyrazili zgodę na poszerzenie Ligi Mistrzów Świata do 16 ekip w sezonie 2022/2023. W sezonie 2022/23 do PlusLigi awansuje mistrz TAURON 1. Ligi, a ostatnia ekipa PlusLigi, z 14. miejsca, rozegra baraż z drugą ekipą TAURON 1. Ligi, a jego zwycięzca wywalczy awans bądź pozostanie w lidze. Dodatkowo w kolejnej odsłonie PlusLigi po spełnieniu szeregu warunków, ma wystąpić drużyna z Ukrainy, Barkom Każany Lwów.

„To bardzo ciekawy projekt, na styku sportu, biznesu, kultury i historii. Dzisiaj pytaliśmy naszych udziałowców, co sądzą o tym pomyśle i czy są gotowi na taką nowość. Odpowiedź była bardzo jasna, choć oczywiście dopiero przyszłość pokaże, w jaki sposób to wszystko uda się przeprowadzić. Chcemy wyjść do dużej grupy Ukraińców mieszkających w naszym kraju, a także do Polaków żyjących we Lwowie. Chcemy być liderem nie tylko w regonie, a ostatni triumf w Lidze Mistrzów Grupy Azoty ZAKSy tylko pokazuje, jak dużą siłą dysponujemy w naszym kraju.” – podkreśla Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

Wiele wskazuje na to, że projekt ten dojdzie do skutku. Obecnie przedstawiciele PLS oraz PZPS, który reprezentował m.in. Jacek Sęk, Sekretarz Generalny siatkarskiej federacji, rozmawiają o dalszych procedurach oraz szansach rozwoju siatkówki we Lwowie.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button