Ukraina żąda wydalenia Rosji i Białorusi z ITF!

Ukraińska Federacja Tenisowa oficjalnie wystosowała list z prośbą o usunięcie Rosji i Białorusi z Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF) z powodu udziału tych państw w inwazji na ich kraj.

Ukraina żąda wydalenia Rosji i Białorusi z ITF!

Ukraina żąda wydalenia Rosji i Białorusi z Międzynarodowej Federacji Tenisowej!

Prezydent Ukraińskiej Federacji Siergij Łagur wezwał w niedzielę do podjęcia działań przeciwko tym dwóm krajom z powodu ich “bezprecedensowych, cynicznych i krwawych” ataków.

“Giną cywile, w tym kobiety i dzieci; upada cywilna infrastruktura. . . To wielka wojna, która cofnie nasz kraj o dziesięciolecia” – czytamy w liście. “Rosja i Białoruś mają prawo nie tylko do organizowania międzynarodowych zawodów na swoim terytorium, ale także do udziału we wszystkich zespołach ITF i turniejach indywidualnych za granicą”.

ITF nie udzieliło jeszcze publicznej odpowiedzi na skierowane do nich pismo. Zarząd jest odpowiedzialny za Puchar Davisa, Puchar Billie Kinga, Turnieje Olimpijskie i wszystkie wydarzenia ITF niższego szczebla. Pamiętać należy jednak, że Międzynarodowa Federacja Tenisowa nie zarządza rozgrywkami ATP World Tour i WTA Tour, więc nie ma jakiegokolwiek wpływu na nie.

“ITF uważa, że w sporcie nie ma miejsca na politykę, ale jak pokazują obecne wydarzenia, jest to głęboko niepokojąca rzeczywistość” – powiedział rzecznik ITF.

źródło: OmeTV

5 / 5. Ocen: 2

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x