Ujawniono zarobki Gerardo „Taty” Martino w reprezentacji Meksyku

Jak donosi portal Record, meksykańska federacja piłkarska wydała 15 milionów euro na pensje byłego już selekcjonera reprezentacji Meksyku-Gerardo Martino i dla jego sztabu trenerskiego w ciągu czterech lat poprzedzających przygotowania do Mistrzostwa Świata w Katarze.

Były Selekcjoner reprezentacji Meksyku – Gerardo „Tata” Martino. Foto: Mexican National Team

Wielkie pieniądze nie dają gwarancji sukcesu na MŚ w Katarze

Pomimo tak wysokiej kwoty przeznaczonej na wynagrodzenie Martino i jego sztabu szkoleniowego. Meksyk zakończył udzial na mundialu w Katarze już po fazie grupowej co było najgorszym występem na Mistrzostwach Świata od 1982 roku, kiedy to nie udało jej się zakwalifikować do turnieju w Hiszpanii. Po dotarciu do ćwierćfinału na swojej ziemi domowej w 1986 roku popularni El Tri zawsze dochodzili przynajmniej do 1/8 finału mundialu. Jedyny przypadek od tego wyjątku był mundial w 1990 roku, gdzie Meksykanie zostali usunięci z MŚ, za wystawienie nieuprawnionych zawodników do swojej reprezentacji młodzieżowej.

Po objęciu stanowiska selekcjonera reprezentacji Meksyku w 2018 roku roczna pensja Martino, która wyniosła prawie 3 miliony euro uczyniła go piątym najlepiej opłacanym selekcjonerem na MŚ w Katarze, na równi z holenderskim trenerem-Louisem Van Gaalem. Sam Argentyńczyk zarabiał więcej niż selekcjoner Portugali — Fernando Santos lub selekcjoner reprezentacji Argentyny- Lionel Scaloni. Liderem tego rankingu jest Niemiecki trener — Hansi Flick, którego jego drużyna również odpadła też w fazie grupowej MŚ w Katarze. Jego roczna pensja wynosi aż 6,5 milionów euro. Dla porównania zarobki selekcjonera reprezentacji Polski — Czesława Michniewicza wynoszą zaledwie 500 tysięcy złotych, co daje mu w rankingu dopiero 25 miejsce. Gorszą płacę mają od naszego trenera tylko selekcjonerzy ekip z Tunezji, Senegalu, Kamerunu, Kostaryki, Walii, Ghany i Kanady.

Jak wychodzi z tego rankingu nawet ci selekcjonerzy, którzy zarabiali od swoich federacji piłkarskich grube pieniądze, nie dają gwarancji, że ich drużyna wyjdzie z fazy grupowej MŚ w Katarze. Przykłady Martino czy Flicka pokazują, że czasami lepiej dać szansę takiemu trenerowi, który, choć mniej zarobi, ale osiągnie sukcesy z kadrą narodową.

Źródło: get.football.eu, Record

5 / 5. Ocen: 5

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x