UFC: nowe procedury w związku z Covid na rok 2022

Minął kolejny rok z globalną pandemią wirusa COVID-19 i wciąż trwa jego atak, podczas gdy Stany Zjednoczone osiągają średnio 550 000 zgłoszonych infekcji dziennie, a wariant Omikron gwałtownie rośnie w całym kraju.

covid ufc 2022
UFC: nowe procedury w związku z Covid na rok 2022

UFC 2022: Testy, testy, testy… maseczki.

Od początku pandemii na początku w 2020 r. procedury i protokoły dla wszystkich głównych lig sportowych ulegały wahaniom. Nie inaczej jest w UFC. Wraz ze zbliżaniem się wydarzeniem na 2022 r., sportowcy i ich drużyny rywalizujące w UFC 15 stycznia zostali powiadomieni o najnowszych protokołach.

W czwartek MMA Junkie nabyła kopię protokołów i procedur rozesłanych w notatce tego dnia. Oto jakie procedury będą obowiązywać w związku z Covid-19 w UFC na 2022 rok.

Testy na COVID-19

Zawodnicy muszą wykonać trzy testy przed walką. Pierwszy test zostanie przeprowadzony samodzielnie przy użyciu domowego zestawu testowego wysłanego przez promotora i zostanie przeprowadzony przed podróżą. Testy będą musiały zostać przeprowadzone i wysłane tego samego dnia, w którym zostały odebrane, aby zapewnić odpowiedni czas realizacji.

Jeśli test 1 jest negatywny, test 2 będzie pobrany wymazem z gardła po przybyciu do hotelu. Zawodnicy muszą poddać się kwarantannie w pokoju hotelowym, dopóki nie pojawią się wyniki testów. Kontakt z osobami spoza zespołu w tym czasie jest zabroniony.

Jeśli test 2 jest negatywny, zawodnicy mogą kontynuować działania w tygodniu walki. Sportowcy przejdą trzeci i ostatni test rano w dniu ważenia, w przeddzień walki. Po teście zawodnicy i sztab muszą poddać się kwarantannie do czasu uzyskania negatywnych wyników testu.

Co się dzieje po pozytywnym teście?

Osoby, u których wynik testu jest pozytywny, muszą przestrzegać wytycznych CDC dotyczących kwarantanny i podróży. Jeśli ktoś w obozie uzyska wynik pozytywny, personel medyczny UFC określi, czy zawodnikowi wolno będzie walczyć, czy też będzie musiał postępować zgodnie z tymi samymi wytycznymi CDC.

Maseczki

Wszyscy sportowcy, niezależnie od statusu szczepień, będą musieli nosić okrycia twarzy, gdy nie biorą udziału w zawodach zgodnie z zasadami NAC. Sztab w narożniku musi przez cały czas nosić maski.

Wytyczne CDC i samodzielne zgłaszanie

UFC zaleca, aby zawodnicy przestrzegali wytycznych CDC, w tym mycia rąk, ograniczania kontaktu fizycznego, dystansu społecznego i noszenia maseczki na twarzy.

5 / 5. Ocen: 3

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button