UFC 286: Typy, kursy, karta walk – sobota, 18 marca 2023

Przed nami kolejna już gala najpopularniejszej na świecie federacji mieszanych sztuk walki – Ultimate Fighting Championship (UFC). Przeniesie nas do Londynu, gdzie będziemy mogli być świadkami wielu interesujących pojedynków z udziałem gwiazd tej organizacji, w tym jednego z pasem mistrzowskim wagi półśredniej w tle. Emocji z pewnością nam nie zabraknie – podobnie jak okazji do tego, by obstawiać własne typy bukmacherskie. W tym ostatnim postaramy się pomóc i my w nsazym dzisiejszym przeglądzie.

ufc 286 typy kursy
UFC 286: Typy, kursy, karta walk – sobota, 18 marca 2023

Przygotowaliśmy pełen zestaw podstawowych informacji na temat nadchodzącej gali. Podpowiemy, gdzie oglądać UFC 286, przedstawimy pełną kartę walk i wskażemy bukmacherów, u których najlepiej będzie nam obstawiać własne typy na UFC 286.

UFC 286 – karta walk

Gala UFC 286 rozpocznie się w sobotę, 18 marca, o godzinie 22:00 czasu polskiego. Organizatorzy postanowili po raz kolejny przenieść się do Europy i ulokować je na obiekcie O2 Arena w Londynie. Walką uświetniającą ten event będzie pojedynek o pas mistrzowski, w którym Kamaru Usman postara się odebrać go Leonowi Edwardsowi, który wystąpi przed własną publicznością. Walka rozegra się w kategorii półśredniej. Oczywiście nie będzie to jedyny pojedynek dzisiejszego wieczoru, a karta walk na UFC 286 jest wypełniona po brzegi nazwiskami tak ze sporym, jak i z niewielkim dorobkiem we własnej karierze. Event rozpocznie się pojedynkami z karty przedwstępnej, a zakończy się walką wieczoru – klasycznie dla wydarzeń tego właśnie typu.

UWAGA: Sprawdź aktualne promocje bukmacherskie - zakłady bez ryzyka, freebety, wyższe kursy na mecz.

UFC 286 – walka wieczoru

 • 77 kg / 170 Ib: Leon Edwards (20-3-0) – Kamaru Usman (20-2-0) – walka o pas mistrzowski wagi półśredniej 

Karta główna

 • 70 kg / 155 Ib: Justin Gaethje (23-4-0) – Rafael Fiziev (12-1-0)
 • 57 kg / 125 Ib: Joanne Wood (15-8-0) – Luana Carolina (8-3-0)
 • 77 kg / 170 Ib: Gunnar Nelson (18-5-1) – Daniel Rodriguez (17-3-0)
 • 84 kg / 185 Ib: Marvin Vettori (18-5-1) – Roman Dolidze (12-1-0)

Karta wstępna

 • 84 kg / 185 Ib: Christian Leroy Duncan (7-0-0) – Duško Todorović (12-3-0)
 • 70 kg / 155 Ib: Sam Patterson (10-1-1) – Yanal Ashmoz (6-0-0)
 • 66 kg / 145 Ib: Jack Shore (16-1-0) – Makwan Amirkhani (17-8-0)
 • 66 kg / 145 Ib: Nathaniel WoodLerone Murphy

Karta przedwstępna

 • 57 kg / 125 Ib: Muhammad Mokaev (8-0-0) – Jafel Filho (14-2-0)
 • 57 kg / 125 Ib: Jake Hadley (9-1-0) – Malcolm Gordon (14-6-0)
 • 57 kg / 125 Ib: Jennifer Maia (20-9-1) – Casey O’Neill (9-0-0)
 • 70 kg / 155 Ib: Jai Herbert (12-4-0) – Ľudovít Klein (19-4-0)
 • 57 kg / 125 Ib: Veronica Macedo (6-4-1) – Juliana Miller (3-1-0)

UFC 286 – kursy bukmacherskie

Poniżej kursy bukmacherskie na galę UFC 286. Wszystkie kursy pochodzą od bukmachera eFortuna.

Kto walczy?12
Herbert J. – Klein L. 2.371.53
Patterson S. – Ashmoz Y. 1.303.27
Murphy L. – Santos G. 1.552.32
Nelson G. – Barberena B. 1.204.13
Duncan Ch. L. – Todorovic D. 1.502.45
Maia J. – O’Neill C. 2.351.54
Miller J. – Macedo V. 1.204.13
Gaethje J. – Fiziev R. 2.901.37
Duncan Ch. – Morales O. 1.861.86
Vettori M. – Dolidze R. 1.303.27
Wood J. – Carolina L. 1.532.37
Shore J. – Amirkhani M. 1.145.05
Mokaev M. – Filho J. 1.106.02
Edwards L. – Usman K. 3.001.35
Hadley J. – Gordon M. 1.223.91
Kursy na galę UFC 286

Typy na UFC 286

Zdecydowanie najciekawszym pojedynkiem dzisiejszego wieczoru będzie walka sygnująca cały event, będąca zwieńczeniem emocjonującej trylogii na linii Edwards – Usman. Obaj panowie dzisiaj zawalczą o najwyższą stawkę, bo o pas mistrzowski. Obaj są równie doświadczeni i na pewno zdeterminowani do tego, by odnieść tu sukces. W co-main evencie wieczoru Gaethje zawalczy z Fizievem. Choć doświadczenie nie rozkłada się tu tak równo, jak w pojedynku wieczoru, obaj zawodnicy, którzy wezmą w nim udział nie uznają kompromisów. Można więc się spodziewać rywalizacji już od pierwszych sekund. Nasze typy na oba te spotkania przedstawiamy poniżej.

Sprawdź na naszej stronie ranking bukmacherów i przekonaj się, jaka oferta jest obecnie najlepiej oceniana!

Typy na walkę wieczoru – Leon Edwards – Kamaru Usman

Aktualne kursy:

Pierwszy pojedynek pomiędzy tymi dwoma zawodnikami miał miejsce w 2015 roku, kiedy to Edwards poległ w walce przeciwko Usmanowi, znanemu jako “Nigeryjski Koszmar” przez niejednogłośną decyzję. W zeszłym roku jednak zdołał się zrewanżować, nokautując go w piątej rundzie pojedynku w Salt Lake City. Tym samym zakończył jego trzy i pół letnie rządzenie na szczycie dywizji półśredniej, przejmując od niego pas mistrzowski. Dziś to on będzie go bronił – i ciężko nazwać go faworytem. Edwards na pewno jest zawodnikiem bardzo pewnym siebie, a do tego pojedynku podejdzie z podniesioną głową. Rywala zna doskonale i z całą pewnością doskonale przygotuje się do tego, by go podjąć. Większość ze swoich walk Edwards wygrywał przez decyzję. Radzi sobie jednak dobrze tak w parterze, jak i stójce. Słabo jednak radzi sobie z obaleniami – rzadko sprowadza, a częściej jest sprowadzany.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Kamaru Usman jest zawodnikiem, który w całym UFC chyba najlepiej radzi sobie z unikaniem obaleń – jego skuteczność na tym polu wynosi aż 97%. Usman wygrywa większość ze swoich pojedynków przez nokaut – i można śmiało przypuszczać, że i dziś będzie ku takiemu dążył. Kamaru na pewno potrafi wyprowadzać silne i precyzyjne ciosy i choć dzisiejszy pojedynek może rozciągnąć się na kilka rund, rozsądnie jest uważać, że zakończy się jego zwycięstwem. Pewnym, choć będącym wynikiem konsekwentnego powtarzania sprawdzonych schematów.

Nasz typ na tę walkę: zwycięstwo Kamaru Usmana (kurs 1.45 na www.STS.pl).

Typy na walkę Justin Gaethje – Rafael Fiziev

Aktualne kursy:

Justin Gaethje do dzisiejszego pojedynku podchodzi po dość niefortunnej serii trzech walk z dwiema porażkami i zaledwie jednym zwycięstwem. Mimo że w pojedynkach tych nie pokazał się z najlepszej strony, trzeba mu oddać jedno – staną w nich naprzeciw rywali z absolutnie najwyższej półki. To z kolei sprawiło, że jego doświadczenie stało się znacznie większe. Amerykanin aż 83% swoich pojedynków kończy przez nokaut i ciężko jest spodziewać się dążenia ku czemukolwiek innemu w tym pojedynku. Zwłaszcza że Gaethje praktycznie nigdy nie próbuje schodzić do parteru – ma jednak tendencję do naprawdę mocnych i często trafiających w twarz rywala uderzeń. Należy jednak powiedzieć, że postawione przed nim dziś zadanie nie jest łatwe. Może jednak być decydujące dla jego dalszej kariery w obrębie tej federacji.

KOD PROMOCYJNY: KODBET

BETCLIC CASHBACK 200 PLN

Fiziev może aktualnie czuć się znacznie pewniej. Pędzi na serii aż sześciu zwycięstw z rzędu, przy czym to ostatnie zaliczył po bardzo konsekwentnej z jego strony pięciorundowej walce z dos Anjosem, którą wygrał przez nokaut. Fiziev na pewno będzie dziś podbudowany swoją ostatnią postawą – na pewno ma świetny rytm walk i jest doskonale przygotowany fizycznie. Co jednak najważniejsze, on również radzi sobie świetnie w stójce i posiada zmysł wyczuwania intencji przeciwników. Dziś to właśnie on będzie faworytem – mimo że jest od swojego rywala nieco niższy, posiada większy zasięg ramion, który z całą pewnością pomoże mu w punktowaniu rywala. Sądzimy, że to właśnie to zaowocuje jego zwycięstwem.

Nasz typ na tę walkę: zwycięstwo Rafaela Fizieva (kurs 1.42 na www.Superbet.pl).

UWAGA: Dla nowych graczy nowy bonus 3720 PLN + 34 PLN freebet – obowiązuje w Superbet kod promocyjny „BETONLINE”, rejestracja na stronie www.Superbet.pl.

UFC 286 – gdzie obstawiać zakłady?

Swoją własną ofertę na wszystkie walki z UFC 286 przedstawiają praktycznie wszyscy najlepsi bukmacherzy online. Jeśli chcemy obstawiać to wydarzenie sportowe na najlepszych dla nas warunkach, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, co oferuje STS, Fortuna oraz Superbet. Każdy z tych bukmacherów stanowi dla nas gwarancję tak wysokich kursów, jak i najbogatszej na rynku selekcji zdarzeń, na które możemy postawić. Każdy to też świetna opcja na to, by obstawiać własne typy na sporty walki – niekoniecznie dotyczące walk tej federacji.

Jeśli jeszcze nie posiadamy konta u któregokolwiek z wyżej wspomnianych bukmacherów, jesteśmy na uprzywilejowanej sytuacji. Możemy bowiem skorzystać z ich oferty promocyjnej na start. Pamiętajmy jednak, że musimy to zrobić w czasie wypełniania formularza rejestracyjnego. Dokładnie wtedy wykorzystamy w STS, Fortunie oraz u innych bukmacherów, jak na przykład Gobet kod promocyjny, ale i bonus powitalny. Obie te rzeczy pozwolą nam sięgnąć po dodatkowe środki na typowanie. Te z pewnością nam się dziś przydadzą – zwłaszcza patrząc na to, jak wiele emocjonujących pojedynków przygotowali dla na organizatorzy.

Transmisja UFC 286 – gdzie oglądać za darmo?

Prawa do transmitowania każdej kolejnej gali UFC posiada platforma Polsat. UFC 286 obejrzymy na kanale Polsat Sport, począwszy od karty głównej. Jeśli chcemy zobaczyć kartę wstępną i przedwstępną, będziemy mieli dwie opcje. Pierwszą jest wykupienie abonamentu na platformę Polsat Box Go lub dostępu do UFC Fight Pass. Drugą – skorzystanie z oferty, jaką przedstawiają legalni bukmacherzy w Polsce. UFC 286 za darmo zobaczymy między innymi w Fortunie i STS – w dodatku w całości i z najniższym możliwym opóźnieniem.

UFC za darmo w STS
UFC za darmo w STS

Wszystkie gale UFC za darmo dostępne są u bukmachera STS, wystarczy obstawić dowolny zakład, żeby otrzymać dostęp do transmisji na żywo.

Gale UFC – historia

Gala UFC to coroczne wydarzenie organizowane przez Ultimate Fighting Championship (UFC) – największą na świecie organizację mieszanych sztuk walki (MMA). Podczas gali zazwyczaj odbywają się najważniejsze walki w historii UFC, w tym pojedynki o tytuły mistrzowskie.

W historii UFC było wiele niezapomnianych gal, ale niektóre z nich wyróżniają się szczególnie. Do najważniejszych z nich należą:

 1. UFC 100 – odbyła się w 2009 roku i była jubileuszową galą, która przyciągnęła wielu fanów MMA. Na gali odbyły się trzy walki mistrzowskie, w tym pojedynek pomiędzy Brockiem Lesnarem a Frankiem Mirem o pas mistrza wagi ciężkiej.
 2. UFC 229 – odbyła się w 2018 roku i była jedną z najbardziej kontrowersyjnych gal w historii UFC. Głównym wydarzeniem wieczoru był pojedynek pomiędzy Connorem McGregorem a Khabibem Nurmagomedovem, który zakończył się bójką pomiędzy obiema drużynami.
 3. UFC 205 – odbyła się w 2016 roku i była pierwszą galą UFC, która odbyła się w Nowym Jorku. Głównym wydarzeniem wieczoru był pojedynek pomiędzy Connorem McGregorem a Eddiem Alvarezem o pas mistrza wagi lekkiej.
 4. UFC 194 – odbyła się w 2015 roku i była jedną z najważniejszych gal w historii UFC. Na gali odbyły się dwa pojedynki mistrzowskie, w tym walka pomiędzy Connorem McGregorem a Josém Aldem o pas mistrza wagi piórkowej.

ZOBACZ: Typy na High League

Najbardziej znani zawodnicy UFC to między innymi:

 • Connor McGregor – irlandzki zawodnik, który zyskał sławę dzięki swojemu charakterystycznemu stylowi walki i kontrowersyjnym wypowiedziom.
 • Jon Jones – amerykański zawodnik, uznawany za jednego z najlepszych zawodników w historii UFC.
 • Khabib Nurmagomedov – rosyjski zawodnik, który wygrał wszystkie swoje 29 walk w karierze i został uznany za jednego z najlepszych zawodników w historii UFC.
 • Anderson Silva – brazylijski zawodnik, uznawany za jednego z najlepszych zawodników w historii UFC.
 • Georges St-Pierre – kanadyjski zawodnik, który wygrał wiele walk mistrzowskich i jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników w historii UFC.

To tylko kilka z wielu znanych i utytułowanych zawodników, którzy zyskali sławę dzięki swoim osiągnięciom w UFC.

Obstawiasz w zakładach? Sprawdź nasze typy dnia od najlepszych typerów w Polsce.

5 / 5. Ocen: 55

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds

0
Dodaj swój komentarz.x