Twarde Pierniki ze wzmocnieniem. Sterling Gibbs nowym rozgrywającym

Sterling Gibbs (rocznik 1993, 188 cm) został nowym zawodnikiem Twardych Pierników. Pochodzący z New Jersey amerykański zawodnik, poprzedni sezon oraz początek obecnego spędził w Lidze czeskiej w drużynie CEZ Era Nymburk. W drużynie z Torunia będzie występował na pozycji rozgrywającego.

Sterling Gibbs twarde pierniki
Twarde Pierniki ze wzmocnieniem. Sterling Gibbs nowym rozgrywającym

Twarde Pierniki pozyskały nowego rozgrywającego

Po tym, jak z klubem z Torunia rozstał się Jordan Burns, konieczne było pozyskanie nowego rozgrywającego, wszak jedynym graczem na tej pozycji był niedoświadczony Kacper Gordon. Został nim Sterling Gibbs. Z drużyną z Nymburka Sterling zdecydował się rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron. W dwóch meczach ligowych tego sezonu zanotował średnio 11,5 punktu i 2 asysty.

Zagrał również dwa mecze w rozgrywkach Basketball Champions League ze średnią 3,5 punktu oraz 3 asysty W swojej karierze Sterling grał m.in. w Belgii (Telenet Giants Antwerp), Słowenii (Koper Primorska) czy Węgrzech (Egis Kormend). Przed rozpoczęciem kariery w Europie reprezentował barwy Texas Longhorns, Seton Hall Pirates oraz UConn Huskies. W 2016 roku zagrał również w NBA Summer League w barwach Washington Wizards. Sterling reprezentował także barwy reprezentacji Stanów Zjednoczonych Ameryki w mistrzostwach Ameryk U16 w 2009 roku.

Zdobył tam wraz z zespołem narodowym złoty medal. Kontrakt został podpisany do końca sezonu 2022/2023. Torunianie mają za sobą pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie. W poprzedniej kolejce pokonali 72:60 ekipę z Łańcuta, która jako jedyna ma na swoim koncie komplet porażek i zamyka ligową tabelę.

0 / 5. Ocen: 0

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x