Trzęsienie ziemi w Widzewie Łódź! Prezes odwołany

W środę 17 maja Rada Nadzorcza Widzew Łódź S.A. podjęła decyzję o odwołaniu Mateusza Dróżdża ze stanowiska Prezesa Zarządu. Jakie są powody takiej decyzji?

Mateusz Dróżdż nie jest już prezesem Widzewa

Nie ma sensu spekulować, trzeba odwołać się po prostu do komunikatu Rady Nadzorczej Widzewa Łódź S.A., który został zamieszczony na oficjalnej stronie internetowej klubu:

Rada Nadzorcza Widzew Łódź S.A. podjęła decyzję o odwołaniu Pana Mateusza Dróżdża ze stanowiska Prezesa Zarządu. Decyzja została podjęta po dokonanej ocenie:
 
– dotychczasowego przebiegu sezonu i realizacji założonych celów poszczególnych pionów, w tym tych bezpośrednio nadzorowanych przez prezesa (sport, infrastruktura, komunikacja, finanse);
– przedstawionych w trakcie posiedzeń Rady Nadzorczej materiałów dotyczących kolejnego sezonu i strategii Klubu, a także koncepcji finansowania infrastruktury;
– stanu prac nad rozbudową klubowej infrastruktury;
– przebiegu relacji z interesariuszami Klubu (Miasta, sponsorów);
– formy komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.

 
Rada uznała, że dla odpowiedniego przygotowania do kolejnego sezonu i prac na rzecz dalszego rozwoju Klubu niezbędna jest zmiana. Decyzja nie pociąga za sobą oczekiwania Rady Nadzorczej co do innych zmian personalnych w relacji do kluczowych osób w strukturach Klubu. Władze Spółki będą kontynuowały prace nad ośrodkiem treningowym, zwłaszcza w zakresie pozyskania wymaganego finansowania i odpowiedniego ułożenia prawno-formalnego projektu.
 
Najpóźniej do dnia 24 maja zwołana zostanie konferencja z udziałem Pana Tomasza Stamirowskiego, większościowego akcjonariusza Spółki,  w celu przedstawienia planu na działanie Klubu i Zarządu. Do tego czasu funkcjonowaniem Klubu będzie kierował wiceprezes Michał Rydz.
Źródło: Widzew.com
Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

List Mateusza Dróżdża do kibiców

Głos po swoim odwołaniu ze stanowiska prezesa łódzkiego klubu zabrał też sam zainteresowany, Mateusz Dróżdż, który za pośrednictwem mediów społecznościowych zwrócił sie do kibiców w formule listu otwartego.

Zamieszczone na Twitterze pismo, to przede wszystkim podziękowania dla osób, z którymi byłemu już prezesowi Widzewa Łódź przyszło współpracować.

Czytaj też: Transfery w PKO Ekstraklasie przed sezonem 2023/24

Widzew Łódź w sezonie 2022/23 PKO BP Ekstraklasy

Przypominamy, że po 32. kolejkach sezonu 2022/23 PKO Bank Polski Ekstraklasy beniaminek z Łodzi jest już pewny utrzymania w elicie. Trudno jednak nie zauważyć, że największa rewelacja rundy jesiennej na wiosnę spisuje się fatalnie, bo tak trzeba ocenić zaledwie 12 zdobytych punktów w 15 meczach.

Gorszy bilans w drugiej rundzie rozgrywek mają tylko zespoły spadkowiczów, Lechii Gdańsk (10) i Miedzi Legnica (10) oraz Wisła Płock (9), która właśnie dokonała zmiany trenera. Jak wiemy z oświadczenia RN, wyniki nie pozostały bez wpływu na ocenę pracy byłego już prezesa Widzewa.

Szansa na poprawienie tego dorobku już w niedzielę, kiedy piłkarze Widzewa zmierzą się z Radomiakiem w Radomiu. Ostatnim akordem sezonu 2022/23 będzie rywalizacja z Koroną Kielce w Łodzi, którą zaplanowano na godzinę 17:30 w sobotę 27 maja.

Źródło: meczyki.org/Widzew Łódź

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X