Trzech Polaków i selekcjoner Biało-Czerwonych powalczą o Superpuchar Włoch!

Dość nietypowo, bo w piątek i sobotę (1-2 listopada) rozegrany zostanie turniej u Superpuchar Italii w piłce siatkowej mężczyzn, w którym o pierwsze trofeum w nowym sezonie powalcz wielka czwórka włoskiej Serie A, a więc drużyny z Civitanovy, Perugii, Trentino i Modeny. W tym roku będziemy mieli też mnóstwo polskich akcentów.

Trzech Polaków i selekcjoner Biało-Czerwonych powalczą o Superpuchar Włoch! (Fot.: CEV)

Superpuchar Włoch 2019

Losy pierwszego trofeum w sezonie 2019/2020 rozstrzygną między sobą cztery najlepsze ekipy minionych rozgrywek na Półwyspie Apenińskim, które w porównaniu do zeszłego roku jeszcze wzmocniły swoje kadry, co zapowiada nam wielkie emocje i siatkarskiej gwiezdne wojny.

Na parkiecie będzie się bowiem roić od gwiazd światowego formatu. Zobaczymy między innymi Kubańczyków Simona, Junatorenę (gra dla Włoch), Leala (gra dla Brazylii), Amerykanów Andersona, Christensona, Holta czy Russella, Serbów Kovacevicia, Atanasijevicia czy Lisinaca, Brazylijczyka Bruno, Francuza Grebennikova czy wreszcie wielu Włochów z Gianellim i Zajcewem na czele.

Nowy cashback w BetClic

W tym znamienitym gronie będzie też rekordowa liczba reprezentantów Polski. W barwach dowodzonej przez naszego selekcjonera Perugii zagra przyjmujący Wilfredo Leon, w Civitanovie od bieżącego sezonu występuje środkowy Mateusz Bieniek, a w Modenie przyjmujący Bartosz Bednorz. Do tego mający polskie korzenie Kamil Rychlicki (Civitanova) oraz Serbowie z Trydentu z przeszłością na polskich parkietach.

Zwłaszcza ten ostatni z naszych kadrowiczów ma sporo do udowodnienia, bo pomimo doskonałej dyspozycji był konsekwentnie pomijany przez Vitala Heynena przy okazji powołań na najważniejsze imprezy, więc z pewnością da z siebie wszystko, żeby raz jeszcze pokazać swoją wartość.

Więcej o DelMonte Supercoppa Italia 2019 przeczytasz na Blogu Volley24, gdzie znajdziesz również typy i analizy do obu piątkowych półfinałów.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button