Na środowym treningu Zagłębia Sosnowiec pojawiła się grupka kiboli, która postanowiła osobiście przeprowadzić z zawodnikami i sztabem szkoleniowym tzw.: „rozmowę wychowawczą”.

Skutkiem tego niespodziewanego spotkania było uderzenie w twarz i kilkukrotnie kopnięcie trenera Zagłębia Sosnowiec – Alaksandr Chackiewicz, który jednak lada dzień może pożegnać się z tym stanowiskiem. Szarę goryczy przelała porażka na własnym stadionie w Lany Poniedziałek z GKS-em Katowice aż 0:4 oraz pomeczowa wypowiedz Białorusina, który stwierdził, że samo taktykę na mecze ustali sami piłkarze.
Sam klub opublikował na platformie X oświadczenie w sprawie tego środowego zajścia, gdzie możemy przeczytać:
Co ciekawe do samej sprawy odniósł się sam poszkodowany, czyli Alaksandr Chackiewicz, który postanowił dać komentarz dotyczący całego wydarzenia Piotrowi Słonce znanego na platformie X inaczej pod pseudonimem: BuckarooBanzai.
„Trening przebiegał w normalnej atmosferze, ale w pewnym momencie pojawiła się grupa ludzi, która chciała w agresywny sposób zaatakować sztab trenerski i piłkarzy. Moi zawodnicy pokazali jedność. Ja sam jestem wychowany na ulicy i umiem zachować się w takich sytuacjach, umiem zrobić unik, umiem się bronić. Nie czuliśmy się bezpiecznie. Problem w tym, że klub nie zadbał o właściwe zabezpieczenia na treningu. To nie powinno mieć miejsca”- oznajmił sam białoruski trener.
Źródło: Zagłębie Sosnowiec/X.com, BuckarooBanzai/X.com