Trener PSG rozczarowany decyzją Chelsea Londyn

Menadżer Paris Saint-Germain – Christophe Galtier wskazał Chelsea Londyn za winnego nieudanego transferu reprezentanta Maroko – Hakima Ziyecha do ekipy z Paryża podczas ostatniego zimowego okienka transferowego.

Hakim Ziyech miał trafić do Paryża, ale ostatecznie pozostał w Chelsea Londyn. Foto: Chelsea FC/Twitter

Galtier o braku przejścia Hakima Ziyecha do jego drużyny

Mistrzowie Francji mieli bardzo dużo nadzieję, że Ziyech trafi do nich przynajmniej na wypożyczenie do końca sezonu 22/23. Niestety do tej transakcji nie doszło. Według informacji różnych mediów zarówno angielskich, jak i francuskich całą sprawę zawaliło Chelsea Londyn, który podobno trzykrotnie wysyłało niekompletne dokumenty, przez co transfer Ziyecha do Paryża stał się niewykonalny.

Niezadowolony z niepozyskania reprezentanta Maroka jest szkoleniowiec PSG – Christophe Galtier, który powiedział, że całą winę w tej sprawie ponosi klub z Londynu.

– Z różnych powodów nie mogliśmy sfinalizować transferu zawodnika, o którego zabiegaliśmy. Mam dobrych graczy. Ci młodsi również dostaną swoje szanse w drugiej części sezonu. Oczywiście przy napiętym harmonogramie trzeba uważać na kontuzje i zmęczenie. Jestem zadowolony ze składu, który mieliśmy na początku sezonu. Mimo to żałuję, że nie mogliśmy go wzmocnić po odejściu Pablo Sarabii. Uważam, że odpowiedzialność za to niepowodzenie nie spoczywa na naszym klubie. Tak to jest, takie jest życie. Teraz patrzymy przed siebie – skomentował to szkoleniowiec PSG.

Pomimo że Ziyechowi nie udało się trafić do Mistrza Francji, to ciągle ma szansę na odejście z Chelsea Londyn. Według informacji Nicolo Shiry 29-latek może trafić do ligi tureckiej, konkretnie do Beskitasu Stambuł, gdzie okienko w tureckiej Sueper Lig otwarte jest do najbliższej środy. Jednak w tym przypadku możliwe będzie tylko wypożyczenie Ziyecha do końca sezonu, ponieważ tureckiego klubu nie stać na jego zakup.

29-letni Ziyech rozegrał w tym sezonie 15 spotkań dla ekipy The Blues. Zanotował jedną asystę w Premier League.

Źródło: Nicolo Schira / Goal.com

5 / 5. Ocen: 1

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x