Trener AS Trencin odpowiedział na pytania dziennikarzy

AS Trencin wraca do rozgrywek ligowych Fortuny Ligi już w ten weekend od meczu z Bańską Bystrzycą, która w tabeli słowackiej ekstraklasy zajmuje po rundzie jesiennej 7 pozycję. Natomiast podopieczni Mariana Zimena chcą w najbliższych tygodniach powalczyć o awans do grupy mistrzowskiej Fortuny 1 Ligi.

AS Trencin zorganizował dzień mediowy przed starciem rundy wiosennej w słowackiej ekstraklasie. Foto: AS Trencin/Twitter

AS Trencin wraca do gry

Trener drużyny z Trenczyna podczas dzisiejszej konferencji prasowej podsumował przygotowania przedsezonowe jego drużyny. AS Trencin postanowiło wyjechać z kraju i udać się na zagraniczne zgrupowanie konkretnie do Malty. Sam Zimen jest zadowolony z przebiegu tej części przygotowań.

Jestem bardzo zadowolony z przygotowań. Na Malcie przygotowywaliśmy się w doskonałych warunkach, mieliśmy okazję rozegrać mecze z dobrymi przeciwnikami. Potem kontynuowaliśmy w domowych warunkach, do których jesteśmy przyzwyczajeni -powiedział Zimen na konferencji prasowej przed startem sezonu wiosennego Fortuny Ligi.

W ekipie z Trenczyna wciąż znajduje się młodzieżowy reprezentant Slowacji – Samuel Lavrinčík, który jednak nie postanowił wygasającej umowy ze słowacką drużyną, przez co w rundzie wiosennej nie będzie mógł liczyć na regularną grę w zespole Mariana Zimena.

-Lavrinčík nadal jest naszym zawodnikiem, ale nie przygotowuje się z nami. To sprawa trenera musi przygotowywać się z tym, co ma – odpowiedział Zimen.

AS Trencin ostatni raz w Fortunie Lidze wygrała 15 października 2022 roku, gdzie podopieczni Zimena pokonali przedostatnią drużynę słowackiej ekstraklasy-Skalicę 4:0. Od tej pory Trencin w czterech kolejnych spotkaniach nie wygrała ani razu, przez co na jesieni zajmują się w strefie spadkowej. Menadżer słowackiej drużyny ma ogromną nadzieję, że piątkowy mecz na wyjeździe z Bańską Bystrzycą, którym rozpoczną, początek gry w rundzie wiosennej Fortuny Ligi spowoduje, że wrócą na zwycięski szlak.

Dopóki jest szansa, będziemy o nią walczyć. To ważny mecz. Ale nawet po Bańskiej Bystrzycy czeka nas kolejny trudny mecz. Będziemy walczyć o jak najlepszy wynik-stwierdził słowacki trener.

Obecnie do miejsca dającego znalezienie się w grupie mistrzowskiej ekipie z Trenczyna brakuje zaledwie dwóch punktów.

Źródło: sport.aktuality.sk

0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x