Tour de Suisse: Williams zwycięzcą 1. etapu

Brytyjczyk Stephen Williams z ekipy Bahrain-Victorious zwyciężył w pierwszym etapie kolarskiego wyścigu Tour de Suisse.

Williams najlepszy w pierwszym etapie

26-letni kolarz z Aberystwyth odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w World Tour i został liderem klasyfikacji generalnej Tour de Suisse. Drugie miejsce zajął Niemiec Maximilian Schachmann z BORA-hansgrohe a trzeci finiszował Duńczyk Andreas Kron z Lotto Soudal.

Williams w poprzedniej edycji Tour de Suisse zajął 43. miejsce w klasyfikacji generalnej. W pierwszym etapie wokół Kussnacht startowało trzech Polaków. Filip Maciejuk (BORA-hansgrohe) zajął 92. miejsce, Maciej Bodnar (TotalEnergies) finiszował tuż za nim a Kamil Małecki (Lotto Soudal) ukończył rywalizację na 138. pozycji.