Tour de Suisse: Sagan wygrał 3. etap, Williams nadal liderem

Słowak Peter Sagan z zespołu TotalEnergies zwyciężył po finiszu w trzecim etapie kolarskiego wyścigu Tour de Suisse.

Trzeci etap dla Sagana, liderem pozostaje Williams

Sagan był najszybszy na etapie liczącym 176,9 km z Aesch do Grenchen. Drugie miejsce zajął Francuz Bryan Coquard z Cofidis a trzeci był Norweg Alexander Kristoff (Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux).

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Brytyjczyk Stephen Williams z Bahrain-Victorious, który ma sześć sekund przewagi nad Duńczykiem Andreasem Kronem (Lotto Soudal. Z czwartego na trzecie miejsce przesunął się lider klasyfikacji punktowej Norweg Andreas Leknessund z Team DSM, który ma siedem sekund straty do lidera.

Amerykanin Quinn Simmons (Trek-Segafredo) zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji górskiej mając na koncie 34 punkty.

Maciej Bodnar (TotalEnergies) zajął 92. miejsce, Filip Maciejuk (Bahrain-Victorious) ukończył etap na 124. pozycji a Kamil Małecki (Lotto Soudal) nie ukończył rywalizacji.