Tottenham blisko pozyskania Adamy Traore!

Przebudowa Tottenhamu pod wodzą Antonio Conte trwa w najlepsze. Teraz poszukiwania skupiły się na wzmocnieniu prawej flanki, a głównym kandydatem na tę pozycję ma być Adama Traore.

Adama Traore blisko przenosin do Tottenhamu Hotspur (Fot.: Twitter / @Wolves)

Tottenham walczy o Traore

Adama Traore to 25-letni Hiszpan pochodzenia malijskiego. Barwy Wolverhampton reprezentuje już od 2018 roku. Jego czas w drużynie Wilków można w zasadzie opisać jako sinusoidę – miewa bardzo dobre okresy, kiedy punktuje regularnie, a zaraz później przychodzi totalny zjazd i ławka rezerwowych. Dobrze obrazuje to obecny sezon – w Premier League zagrał 19 meczów, z czego 9 rozpoczął z ławki rezerwowych.

Traore w Tottenhamie miałby wzmocnić siłę ofensywną po prawej stronie boiska. Z racji na jego ponadprzeciętne warunki fizyczne, mówi się, że mógłby objąć rolę ofensywnego wahadłowego, na wzór Victora Mosesa z mistrzowskiego sezonu Chelsea Antonio Conte w 2017 roku.

Kontrakt Hiszpana wygasa dopiero za 18 miesięcy, jednak ten już teraz wie, że nie chce go przedłużać. Według The Athletic, Spurs złożyli już ofertę opiewającą na 15 milionów funtów, podczas gdy Wilki żądają 20 milionów za swojego gracza. Proponowane przez obie strony kwoty nie wydają się być na tyle rozbieżne, by nie doszły do porozumienia, zatem transfer wydaje się być prawdopodobny.

Tottenham Hotspur pod wodzą Antonio Conte zaliczył widoczny progres, zawodnicy coraz bardziej adaptują się do taktyki Włocha, a ten zaczyna dobierać zawodników pod swoją wizję futbolu. Obecnie „Koguty” zajmują 5 miejsce w tabeli, tracąc zaledwie 8 punktów do 3 Chelsea, przy aż 4(!) zaległych spotkaniach.

0 / 5. Ocen: 0

Source
The Athletic

Najnowsze wiadomości

Back to top button