Totolotek Puchar Polski: ŁKS kontra Górnik we wtorkowym hicie 1/16 finału! (Typy i analiza)

We wtorek 29 października rozegranych zostanie aż osiem spotkań 1/16 finału rozgrywek Totolotek Pucharu Polski. To najciekawsze rozpocznie się jako ostatnie, o godzinie 20:30, a zmierzą się w nim dwaj przedstawiciele PKO Ekstraklasy, ŁKS Łódź i Górnik Zabrze.

Totolotek Puchar Polski: ŁKS kontra Górnik we wtorkowym hicie 1/16 finału! (Fot.: PZPN/materiały prasowe) [Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485.]

ŁKS Łódź vs Górnik Zabrze

To właśnie w tej parze bukmacherzy mieli największy problem ze wskazaniem faworyta. Minimalnie więcej szans na zwycięstwo i awans do 1/8 finału rozgrywek Totolotek Pucharu Polski daje się drużynie beniaminka, a decydujący wpływ na taką ocenę ma zapewne atut własnego boiska.

W naszej ocenie trudno się z tym nie zgodzić. Zwłaszcza mając w pamięci bezpośrednią konfrontację ligową pomiędzy tymi dwiema ekipami, do której doszło zaledwie tydzień temu z małym hakiem. Wówczas ŁKS wywiózł z Zabrza cenny punkt, ale niewiele brakowało, żeby zgarnął komplet oczek.

Długimi momentami to właśnie podopieczni Kazimierza Moskala nadawali ton boiskowym wydarzeniom, a swoją przewagę przypieczętowali trafieniem Daniego Ramireza tuż po wznowieniu gry. Górnik rzucił się do odrabiania strat, co udało się na dziesięć minut przed końcem za sprawą Igora Angulo.

Cashback w BetClic

Dziś Baska, który mimo wszystko przeżywa spory kryzys formy, najprawdopodobniej nie zobaczymy. Pod dużym znakiem zapytania stoi również występ Jesusa Jimeneza. Swoją szansę, zwłaszcza w formacji ofensywnej i w środku pola, powinno otrzymać kilku dublerów, z Łukaszem Wolsztyńskim i Danielem Ściślakiem na czele.

Dla obu drużyn priorytetem są spotkania ligowe, ale nie należy spodziewać się całkowicie rezerwowych składów. Czasu na regenerację będzie bowiem naprawdę sporo. Zarówno łodzianie, jak i zabrzanie swoje mecze rozegrają dopiero w niedzielę.

W ostatnich tygodniach lepszą formę prezentuje ŁKS i to w tej ekipie widzimy faworyta dzisiejszej konfrontacji. Zabrzanie na zwycięstwo nad poważnym rywalem czekają już od 26 sierpnia i wątpimy, że dziś uda im się przełamać tę fatalną passę.

MeczTypKursBuk
ŁKS – Górnik2,5-1,70STS
Awans11,80Fortuna

Prognozy: 7/10, 6/10
Transmisja na żywo w Internecie: ŁKS Łódź – Górnik Zabrze


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button