Tomasz Pasieczny dołącza do rady nadzorczej Warty Poznań

Były skaut sportowy takich klubów jak: West Bromwich Albion F.C. czy Arsenalu Londyn – Tomasz Pasieczny został wybranym członkiem Rady Nadzorczej Warty Poznań. W najbliższym czasie będzie też pełnił obowiązki w pionie sportowym „Zielonych”, w związku z chorobą dyrektora sportowego klubu z Poznania – Tadeusza Fajfera.

Tomasz Pasieczny dołączył do rady nadzorczej klubu z Poznania. Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Nowe stanowisko Tomasza Pasiecznego

Tomasz Pasieczny ma 37 lat, pochodzi z Rudy Śląskiej i jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W swojej kolekcji posiada również tytuł Menedżera Sportu po ukończeniu studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Następnie jako dopiero trzeci Polak w historii zdobył dyplom FIFA Master w zakresie Master in Humanities, Law and Sports Management na International Centre for Sports Studies w Szwajcarii.

W poprzednim sezonie Tomasz Pasieczny był dyrektorem sportowym Wisły Kraków, gdzie jednak po kilku miesiącach pracy w klubie spod Reymonta został z krakowskiego klubu zwolniony. Wcześniej taką samą funkcję również za drugą stroną Błoń czyli w Cracovii. Pracował w roli skauta w takich drużynach jak: Arsenal Londyn, West Bromwich Albion czy Legia Warszawa.

Bardzo się cieszę z tego, że mam przyjemność działać w radzie nadzorczej Warty Poznań. Zdążyłem się już przekonać, że to klub z jasnym pomysłem na siebie. Staramy się budować projekt w oparciu o nasze realne możliwości i pilnować tego, żeby w sposób jak najbardziej efektywny inwestować pieniądze w rozwój sportowy – mówi Tomasz Pasieczny i dodaje: – Chcemy, aby polityka transferowa klubu była skuteczna, stała i racjonalna, a z drugiej strony bardzo mocno pracujemy nad tym, żeby nie tylko sprowadzać wartościowych zawodników, ale także zarabiać jak najwięcej na transferach piłkarzy do innych klubów.

Tomasz Pasieczny jest związany z Wartą Poznań już od kilku miesięcy. Teraz zastąpi na tym stanowiska dotychczasowego dyrektora sportowego – Tadeusza Fajferowi, który z powodu choroby nie może w stu procentach działać w klubie.

Moja druga przygoda z Wartą Pozna zaczęła się nieszczególnie. Lata pracy na najwyższych obrotach, przedkładanie spraw zawodowych nad własne zdrowie, sprawiły, że pojawiły się kłopoty ze zdrowiem. Póki co, nie pozwalają mi one na zaangażowanie się w stu procentach w sprawy klubu. Mam nadzieję, że będzie to możliwe, gdy wrócę do pełnej sprawności po leczeniu i zaplanowanej rehabilitacji – powiedział Tadeusz Fajfer.

Pod nieobecność dyrektora sportowego jego obowiązkami podzielą się wspomniany wcześniej Pasieczny, a także Mateusz Kamowski – szef rekrutacji w pionie sportowym Warty Poznań.

Źródło: Warta Poznań

0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x