Tomas Petrasek żegna się z Rakowem Częstochowa!

Czech Tomas Petrasek po siedmiu latach gry w czerwono-niebieskich barwach odchodzi z Rakowa Częstochowa jako jedna z jego największych legend.

Raków Częstochowa już bez Tomasa Petraska! (Fot.: @Rakow1921 on Twitter)

Raków Częstochowa: Tomas Petrasek odchodzi z klubu

Przygoda Tomasa Petraska w Rakowie Częstochowa to gotowy materiał, jeśli nie na książkę, to przynajmniej na obszerny reportaż. Dziś historia ta znalazła swój finał, o czym poinformowano w komunikacie prasowym.

Przypominamy, że czeski defensor swoją przygodę z Rakowem Częstochowa rozpoczął 28 czerwca 2016 roku. Swój debiut zanotował dokładnie w dniu 15 lipca 2016 roku w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski z Wisłą Puławy.

Czytaj też: Transfery w PKO Ekstraklasie!

Na swoją premierową bramkę dla „Medalików” wieżowiec z Czech czekał do 20 sierpnia 2016 roku, kiedy to wpisał się na listę strzelców w domowym spotkaniu z Gryfem Wejcherowo.

Darmowe 20 PLN na obstawianie La Liga w Fuksiarzu
Darmowe 20 PLN na obstawianie La Liga w Fuksiarzu

Łącznie Tomas Petrasek czeski zaliczył w barwach klubu spod Jasnej Góry 170 spotkań, w których zdobył 34 bramki. W wielu tych meczach nosił też opaskę kapitana. Jak widzi to sam zainteresowany?

„Od 2. ligy po Mistrzowstwo Polski! Taka była moja podróż w tej pięknej, czerwono-niebieskiej koszulce, która zaczęła się 7 lat temu, kiedy jako totalny no-name przyjechałem do Częstochowy. Krok po kroku z wami, razem z niesamowita szatnia pełna świetnych zawodników i sztabem świetnych specjalistów, razem z łudźmy pracującymi w klubie, stworzyliśmy ta piękna historie. Dziękuje za każdy jeden dzień, kiedy byłem zawodnikiem Rakowa. Dziękuje bardzo za wasze wsparcie, dodawaliście mi siłę na boisku i poza boiskiem, kiedy nie było kolorowo. Dzięki temu niesamowitemu wsparciu mogłem walczyć i zawsze z siebie dawać wszystko i nigdy się nie poddać. Poza boiskiem się czułem jako jeden z was. Raków- klub, miasto i przede wszystkim wy kibice, zostajecie na zawsze w moim sercu. Dziękuje bardzo za wszystko, nigdy na to nie zapomnę! #timetosaygoodbye” – napisał na Twitterze Tomas Petrasek (@TomPetras23).

Wiele wskazuje na to, że Petraska w drużynie Rakowa Częstochowa zastąpi Adnan Kovacević, którego polscy kibice powinni kojarzyć z występów w Koronie Kielce,o czym jako pierwszy poinformował Tomasz Włodarczyk (Meczyki.pl).

Superbet TV darmowe transmisje meczów online
Superbet TV darmowe transmisje meczów online

Źródło: Raków Częstochowa/meczyki.org

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X