Tomáš Pekhart trafi do Legii Warszawa?

Tomáš Pekhart jest przymierzany do Legii Warszawa? Zdaniem Sebastiana Staszewskiego z Interii taki ruch jest jak najbardziej realny. „Wojskowi” mieli już nawet rozmawiać z przedstawicielami zawodnika.

Tomáš Pekhart trafi do Legii Warszawa? (fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com) Legia Warszawa – Górnik Zabrze

Powrót do stolicy

Legia Warszawa coraz częściej stawia na zawodników, którzy znają dobrze PKO Ekstraklasę. Stołeczna drużyna pozyskała już Dominika Hładuna, Roberta Picha, Makanę Baku, a także Pawła Wszołka. Teraz do zespołu przymierzany jest Tomáš Pekhart.

Czeski napastnik trafił do Legii w lutym 2020 roku z UD Las Palmas. 30 czerwca 2022 roku jego umowa z klubem wygasła i nie została przedłużona. Kością niezgody między obiema stronami były oczekiwania finansowe piłkarza. Dyrektor sportowy Jacek Zieliński wystosował propozycję kontynuowania współpracy z pensją niemal o połowę niższą niż ta, którą miał gracz, ale oferta została odrzucona. Warszawiacy są zmuszeni znaleźć nowego napastnika. Na ich celowniku znalazł się Jakub Świerczok, ale w tym wypadku sprawa jest problematyczna. 29-latek nie jest aktualnie dopuszczony do gry, ma to związek z kwestiami dopingowymi. Z racji tego, że na rynku brakuje odpowiedniego kandydata do gry na szpicy to przy Łazienkowskiej powrócił temat Pekharta.

Sebastian Staszewski z Interii, uważa że 33-letni zawodnik może ponownie występować w barwach Legii Warszawa. Według jego informacji na początku lipca klub skontaktował się z Czechem, a niedawno znów doszło do rozmów. Negocjacje trwają. Sprowadzenie zawodnika może być jednak trudne, ponieważ konkurencja jest spora. Pekhart nie może narzekać na brak zainteresowania, w swoich szeregach chętnie widziałyby go Raków Częstochowa oraz drużyny ze Szwajcarii, Grecji, a także rodzimego kraju.

Źródło: Interia Sport

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x