Tokio 2020: Polska ma już 12 medali, kolejne w sobotę?!

Reprezentacja Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio wywalczyła już 12 medali, w tym cztery złote. To więcej niż we wszystkich dotychczasowych startach na najważniejszej sportowej imprezie świata w XXI wieku, a to wcale nie musi być koniec. W sobotę kolejne szanse medalowe Biało-Czerwonych. Przede wszystkim liczymy na nasze biegaczki i kajakarki, ale może zaskoczy nas ktoś jeszcze.

Tokio 2020: Polska ma już 12 medali, kolejne w sobotę?! (Fot.: Olympics.com/Twitter)

Tokio 2020: O której startują w sobotę Polacy?

W piątek 6 sierpnia medalowy dorobek Polski powiększył się o dwa krążki. Mistrzem olimpijskim został Dawid Tomala, który okazał się najlepszy w chodzie sportowym na 50 kilometrów, nawiązując tym samym do sukcesów Roberta Korzeniowskiego, który wywalczył łącznie aż cztery złote medale olimpijskie, w tym trzy na królewskim dystansie. To jednak z największych sensacji na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 i zarazem sukces zapewniający sportową nieśmiertelność, bo konkurencja ta znika z programu olimpijskiego.

Kilka godzin później srebro w rzucie oszczepem wywalczyła Maria Andrejczyk, która wygrała walkę nie tylko z rywalkami, ale też z kontuzją barku. To ogromny sukces utalentowanej Polki, która najlepsze lata ma jeszcze przed sobą i jeśli tylko zdrowie będzie dopisywać, to za trzy lata w Paryżu będzie naszym pewniakiem do medalu, jeśli nie do złota.

Tym samym reprezentacja Polski wywalczyła w Tokio już 12 medali, czyli więcej niż na wszystkich poprzednich igrzyskach w XXI wieku. Dorobek ten może zostać jeszcze powiększony. Największe nadzieje na to upatrujemy w polskich biegaczka, który wystartują w sztafecie 4 x 400 metrów. Nie zapominamy też o kajakowej czwórce kobiet oraz męskiej sztafecie na 400 metrów, ale dla panów już za finał jest ogromnym sukcesem.

Najważniejsze starty Plaków w sobotę 7 sierpnia
3:14 Kajakarstwo: Półfinał kobiet K4 500 m (Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska)
5:00 Kajakarstwo: Finał kobiet K4 500 m (?)
12:35 Lekkoatletyka: Finał skoku wzwyż kobiet (Kamila Lićwinko)
14:30 Lekkoatletyka: Finał sztafety 4×400 m kobiet
14:50 Lekkoatletyka: Finał sztafety 4×400 m mężczyzn

Przypominamy, że transmisje Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 można śledzić na antenach TVP 1 i TVP Sport, a także na kanałach Eurosport 1-9. Żyjemy w XXI wieku, więc są one dostępnie równiez na platformach internetowych wspomnianych nadawców telewizyjnych.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Tokio 2020: Polska ma już 12 medali, kolejne w sobotę?!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P