Tokio 2020: Polscy siatkarze w „grupie marzeń”!

Choć do rozpoczęcia zmagań siatkarzy w Igrzyska Olimpijskich Tokio 2020 pozostało nieco ponad pół roku to już dziś wiemy, z kim Biało-Czerwoni zmierzą się w grupie. Trzeba przyznać, że Biało-Czerwonym sprzyjało szczęście, bo znajdą się w tym zdecydowanie słabszy zestawieniu.

Tokio 2020: Polscy siatkarze w „grupie marzeń”! (Fot.: FIVB)

Tokio 2020: Łatwa grupa polskich siatkarzy

Skład dwóch sześciozespołowych grup można podać to publicznej wiadomości już pół roku przed startem imprezy, bo w nocy z niedzieli na poniedziałek zakończyły się kontynentalne turnieje kwalifikacyjne, które były ostatnią szansą na zdobycie olimpijskiego awansu. Dzięki nim poznaliśmy już komplet uczestników, zarówno turnieju siatkarzy, jak i zawodów siatkarek.

Skład grup nie będzie losowany, a zostaną one stworzone na podstawie aktualnego Rankingu FIVB i przy zastosowaniu tzw. serpentyny. Z jednym zastrzeżeniem, gospodarz zmagań, czyli w tym wypadku Japonia, z automatu rozstawiona jest z numerem jeden.

IO Tokio 2020 siatkarzy (na bazie Rankingu FIVB i “serpentyny”):
Grupa A:
 Japonia, Polska, Włochy, Kanada, Iran, Wenezuela.
Grupa B: Brazylia, USA, Rosja, Argentyna, Francja, Tunezja.

Jak widać na powyższym obrazku, Biało-Czerwoni mieli mnóstwo szczęścia. Michał Kubiak i spółka uniknęli prawdziwych światowych potęg – Brazylijczyków, Amerykanów, Rosja i Francuzów oraz zawsze groźnych Argentyńczyków z Facundo Conte w składzie. Chłopcem do bicia w tym zestawieniu będą Tunezyjczycy.

Polskim siatkarzom przyjdzie rywalizować z Włochami, Kanadą i Iranem. To właśnie ta czwórka powinna awansować do ćwierćfinałów. Choć z pewnością Japończycy czy nawet Wenezuelczycy spróbują sprawić niejedną niespodziankę.

0 / 5. Ocen: 0

Nowa oferta bonusów od legalnych bukmacherów Darmowy bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod promocyjny: KOD550) – www.betclic.pl
Bez ryzyka 600 PLN (kod: BETONLINE) + bonus 3 x 777 PLN – www.betfan.pl
Sport
Wiadomości sportowe z najpopularniejszych w kraju dyscyplin. Analizy i typy bukmacherskie od najlepszych w Polsce typerów.

Najlepsi bukmacherzy

betfan online bonus 2021

Zakłady bukmacherskie