Tokio 2020: Kajakarska czwórka z brązowym medalem! To już 13 krążek dla Polski!!!

W sobotni poranek ziściły się nasze wczorajsze przewidywania. Licząca 12 medali olimpijskich kolekcja Biało-Czerwonych powiększyła się za sprawą polskich kajakarek, które zdobyły brąz w czwórce kobiet na dystansie 500 metrów. Na podium stanęły Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzyczka i Helena Wiśniewska! Kolejne szanse medalowe przed reprezentacją Polski w godzinach popołudniowych podczas zawodów lekkoatletycznych.

Tokio 2020: Kajakarska czwórka z brązowym medalem! To już 13 krążek dla Polski!!! (Fot.: TVP Sport/Twitter/screen)

Tokio 2020: Jest 13 medal dla Polski!

Polska osada zanim popłynęła po medal musiała wystartować jeszcze w półfinałach, gdzie okazała się najlepsza. W wielkim finale Polki nieco spóźniły start i na dystansie nie były w stanie dogonić przewodzących stawce osad z Białorusi i Węgier. Ostatecznie na finiszu najmocniejsze okazały się Węgierki, które były głównym kandydatem do złota. Biało-Czerwone były blisko wyprzedzenia sensacyjnych Białorusinek, ale zabrakło im nieco dystansu.

Jednak nie ma co wybrzydzać na kolor medalu. Jak wielki to sukces dla polskich kajakarek najlepiej pokazuje fakt, że to pierwszy w historii medal olimpijskich naszej czwórki. Pisząc krótko Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska tworzą historię.

Warto również odnotować, że dla Karoliny Nai to już czwarty medal igrzysk olimpijskich. W 2016 i 2012 roku wywalczyła brąz w dwójce, a już w Tokio dorzuciła dwa kolejne medale, co stawia ją na równi, jeśli mowa o liczbie krążków, z takimi gwiazdami polskiego sportu jak Robert Korzeniowski, Kamil Stoch czy Adam Małysz.

Tokio 2020: O której startują sztafety 4x 400 metrów?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to jeszcze nie koniec medali reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Według bukmacherów co najmniej na trzecim miejscu powinny skończyć bieg na 400 metrów sztafeta Polek. Po cichu liczymy też na sprawienie sensacji przez naszych biegaczy.

Najważniejsze starty lekkoatletów w sobotę 7 sierpnia:
12:35 Lekkoatletyka:
Finał skoku wzwyż kobiet (Kamila Lićwinko)
13:40 Lekkoatletyka: Finał 1500 m mężczyzn (Michał Rozmys)
14:30 Lekkoatletyka: Finał sztafety 4×400 m kobiet (Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia
Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik)
14:50 Lekkoatletyka: Finał sztafety 4×400 m mężczyzn (Karol Zalewski, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Jakub Krzewina)

Przypominamy, że transmisje Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 można śledzić na kanałach Eurosport 1-9 oraz na zasadzie sublicencji w TVP 1 i TVP Sport. Oczywiście żyjemy w XXI wieku, więc są one dostępnie również na platformach internetowych i w aplikacjach mobilnych wspomnianych nadawców telewizyjnych.

5 / 5. Ocen: 2

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X