W ostatnich dniach wokół Widzewa Łódź pojawiało się wiele spekulacji dotyczących zmian w pionie sportowym klubu. Teraz nowe informacje w tej sprawie przekazał Mateusz Borek, a wszystko wskazuje na to, że finalizacja jednego z ważniejszych ruchów organizacyjnych jest już bardzo blisko.
Dziennikarz poinformował, że Artur Płatek ma "na dniach" podpisać kontrakt z Widzewem Łódź. Byłby to jeden z pierwszych głośniejszych ruchów personalnych w pionie sportowym klubu po zakończeniu przez niego pracy w Rakowie Częstochowa. Informacje Borka sugerują, iż Płatek miałby zostać dyrektorem sportowym Widzewa.
Co ciekawe, wcześniej pojawiały się doniesienia, jakoby Płatek miał pracować u boku Łukasza Masłowskiego w pionie sportowym łódzkiego klubu. Widzew w ostatnich miesiącach rozbudowuje swoje struktury i przygotowuje się do realizacji ambitnych planów sportowych, dlatego zatrudnienie kolejnej osoby z dużym doświadczeniem nie byłoby zaskoczeniem. To jednak wcale nie musi być prawda, ponieważ mówi się, iż drogi Masłowskiego i Widzewa w ostatnim czasie nieco się rozeszły i wcale nie musi dojść do porozumienia pomiędzy stronami.
Informacja od Mateusza Borka pojawiła się zaledwie dwa dni po oficjalnym komunikacie Rakowa Częstochowa. Klub poinformował wówczas, że Płatek zakończy pracę wraz z końcem czerwca. Obecnie pełni on funkcję doradcy zarządu ds. sportowych.
Płatek do Rakowa trafił w maju 2025 roku. W okresie jego pracy częstochowski klub zanotował między innymi awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji UEFA oraz dotarł do finału STS Pucharu Polski.
Na ten moment Widzew nie potwierdził jeszcze zatrudnienia Płatka, jednak po słowach znanego dziennikarza można odnieść wrażenie, że formalności dzielą strony od rozpoczęcia współpracy.

