TAURON Puchar Polski: Wielki hit na zakończenie 1/8 finału!

W środę 26 stycznia rozegrany zostanie ostatni mecz 1/8 finału tegorocznej edycji TAURON Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn. O godzinie 20:30 w Bełchatowie miejscowa PGE Skra podejmie w hali „Energia” zespół Asseco Resovii Rzeszów.

Wrocław ugości turniej finałowy TAURON Pucharu Polski 2022! (Fot.: PLS/materiały prasowe)

Wielki hit na zakończenie 1/8 finału TAURON Pucharu Polski

Po raz drugi w sezonie 2021/2022 dojdzie w Bełchatowie do pojedynku PGE Skry z Asseco Resovią Rzeszów. Pierwsze spotkanie, rozegrane w ramach fazy zasadniczej PlusLigi, zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Slobodana Kovaca po tie-breaku. Żółto-czarni przegrywali już 0:2 w setach, ale zdołali odwrócić losy rywalizacji. Czy w starciu o ćwierćfinał TAURON Pucharu Polski może być równie interesująco?

Wiele na to wskazuje. W miniony weekend bełchatowianie podejmowali na własnym parkiecie mistrzów Polski, drużynę Jastrzębskiego Węgla. Przegrali po raz pierwszy po ośmiu zwycięstwach z rzędu, ale byli w stanie walczyć z jastrzębianami jak równy z równym. Można więc śmiało powiedzieć, że żółto-czarni są w gazie.

Dużo bardziej skomplikowaną sytuację mamy w Asseco Resovii Rzeszów, której gra bardzo faluje. Jednego tygodnia nowi podopieczni Marcelo Mendeza potrafili postawić się Jastrzębskiemu Węglowi na wyjeździe, żeby następnego męczyć się w pięciu setach z ostatnią w stawce Stalą Nysa. Potencjał ogromny, ale chyba wciąż nie udało się stworzyć prawdziwej drużyny.

Analizując atuty obu ekip, wydaje się, że kluczowym elementem będzie zagrywka. To ona może ustawić grę w poszczególnych setach. Analitycy firm bukmacherskich więcej szans dają drużynie gospodarza, z czym można się zgodzić, ale bełchatowsko-rzeszowska konfrontacja nie zapowiada się na krótką.

TAURON Puchar Polski: Wyniki 1/8 finału

Źródło: PLS/@PlusLiga on Twitter

Źródło: Volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X