TAURON Puchar Polski 2023: Znamy wszystkich półfinalistów! Kiedy turniej finałowy?

We wtorek i środę (31 stycznia-1 lutego) rozegrane zostały ćwierćfinałowe mecze TAURON Pucharu Polski 2023 Mężczyzn. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów i komentatorów do krakowskiego turnieju finałowego zakwalifikowała się tzw. Wielka Czwórka PlusLigi, czyli najlepsze ekipy pierwszej rundy fazy zasadniczej rozgrywek o siatkarskie mistrzostwo Polski.

Fot.: Piotr Sumara/PLS (materiały prasowe)

Faworyci nie zawiedli w 1/4 finału TAURON Pucharu Polski 2023

Zgodnie z planem przebiegły zmagania w ćwierćfinałach TAURON Pucharu Polski 2023 piłce siatkowej mężczyzn. We wtorek Aluron CMC Warta Zawiercie i Jastrzębski Węgiel pokonały kolejno pierwszoligowy MKS Będzin (3:1) i drugoligową ChKS Arkę Chełm (3:0), choć przyszło im to trudniej niż można było się spodziewać, patrząc na różnicę klas rozgrywkowych.

Czytaj też: Transfery last minute w PlusLidze 2022/23!

W środę mierzyli się ze sobą przedstawiciele PlusLigi. Konkretnie zespoły z TOP6 pierwszej rundy fazy zasadniczej sezon 2022/23. Emocji jednak nie było żadnych. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozbiła Trefla Gdańsk, a Asseco Resovia Rzeszów nie dała najmniejszych szans Ślepskowi Malow Suwałki. Oba spotkania rozstrzygnęły się na dystansie trzech setów.

Tym samym zrealizował się scenariusz marzeń, zgodnie z którym w najlepszej czwórce pucharowych zmagań zameldowały się najlepsze obecnie zespoły Polskiej Ligi Siatkówki, co gwarantuje wysoki poziom rywalizacji i wielkie emocji. Przynajmniej w teorii, ale wierzymy, że wszystkie drużyny staną na wysokości zdania i będziemy światkami kapitalnego spektaklu siatkarskiego w trzech aktach.

Kiedy turniej finałowy TAURON Pucharu Polski 2023 Mężczyzn?

Turniej finałowy TAURON Pucharu Polski 2023 w piłce siatkowej mężczyzn zostanie rozegrany w dniach 25-26 lutego (sobota-niedziela) w TAURON Arenie Kraków. Jak łatwo się domyślić, pierwszego dnia imprezy rozegrane zostaną mecze półfinałowe, a drugiego wielki finał.

Ze wstępnego harmonogramu Final Four TAURON Pucharu Polski 2023 Mężczyzn wynika, że w pierwszym półfinale, którego początek zaplanowano na godzinę 14:45, Aluron CMC Warta Zawiercie zmierzy się z broniącą trofeum Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

W drugim meczu 1/2 finału TAURON Pucharu Polski 2023 siatkarzy czeka nas konfrontacja Jastrzębskiego Węgla z Asseco Resovią Rzeszów. Jej początek zaplanowano na godzinę 18:00. Niedzielny finał rozpocznie się o godzinie 14:45 w niedzielę 26 lutego.

Gdzie bilety na Final Four TAURON Pucharu Polski 2023 siatkarzy?

Bilety na turniej finałowy TAURON Puchar Polski 2023 Mężczyzn są już w sprzedaży i można je kupić za pośrednictwem portalu internetowego eBilet.pl. Ceny? Za dwudniowy pakiet, dzięki któremu będzie można zobaczyć z wysokości trybun wszystkie trzy mecze Final Four TAURON Pucharu Polski 2023, trzeba wyłożyć od 40 do 140 PLN. Na wejściówki na pojedyncze dni należy przeznaczyć od 30 do 80 PLN.

Osoby, które nie zdecydują się na wycieczkę do TAURON Areny Kraków w dniach 25-26 lutego 2023, turniej finałowy TAURON Pucharu Polski 2033 w piłce siatkowej mężczyzn będą mogły obejrzeć za pośrednictwem Polsatu Sport lub też platformy Polsat Box Go.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button