TAURON Liga siatkarek: Zapowiedź 3. kolejki! (8-11 października)

Od piątkowego starcia aktualnego wicemistrza Polski Developresu Bella Dolina Rzeszów z brązowym medalistą poprzednich rozgrywek ŁKS-em Commercecon Łódź rozpoczniemy rywalizację w 3. kolejce TAURON Ligi siatkarek sezonu 2021/2022 . Rywalizację w tej serii gier zakończy potyczka kaliszanek z wrocławiankami.

TAURON Liga siatkarek: Zapowiedź 3. kolejki! (8-11 października) [Fot.: Piotr Sumara/TAURON Liga]

Hit na początek 3. kolejki TAURON Ligi

To właśnie spotkanie rzeszowianek z łodziankami, pierwsze w trzeciej kolejce wyścigu o siatkarskie mistrzostwo Polski kobiet, zapowiada się zdecydowanie najciekawiej podczas rozpoczynającego się dzisiaj weekendu. W nowy sezon lepiej weszła drużyna gospodarza, która wygrała dwa spotkania, ale w pierwszym z nich straciła jeden punkt. „Łódzkie Wiewióry” do gry powróciły w 2. kolejce, kiedy to przegrały wyraźnie, bo aż 0:3 w Radomiu. Przed nowymi rozgrywkami w zespołach TAURON Ligi doszło do licznych roszad personalnych. Jedną z nich było przejście przyjmującej Anny Kalanadze z ŁKS-u do Developresu. Dla Gruzinki będzie to więc wyjątkowe spotkanie.

„Sama nie wiem jak to będzie, bo pierwszy raz będę w takiej sytuacji, żeby zagrać mecz przeciwko swojemu byłemu klubowi. Mam nadzieję, że wszystkie zaprezentujemy się z dobrej strony i stworzymy ciekawe widowisko dla kibiców. Obie drużyny dysponują dużym potencjałem i stać je na dobrą grę.” – powiedziała Anna Kalandadze, która w sezonie 2021/2022 ma być jedną z liderek Developresu Bella Dolina.

Nie mniej interesująco powinno być w niedzielnej potyczce Grot Budowlanych Łódź z Grupą Azoty Chemikiem Police, która przewodzi stawce z kompletem punktów i bilansem setów 6:0. Po jednej stronie siatki stanie zespół złożony z wielu reprezentantek Polski młodego pokolenia, po drugiej ekipa prowadzona przez Jacka Nawrockiego, byłego selekcjonera drużyny narodowej, który w swoim zespole ma także kilka swoich byłych podopiecznych.

TAURON Liga: Terminarz i plan transmisji 3. kolejki

Łącznie od piątku do poniedziałku rozegranych zostanie sześć spotkań 3. kolejki TAURON Ligi siatkarek. Trzy z nich będzie można obejrzeć na żywo w Telewizji Polsat, a czwarte na platformie i w aplikacji mobilnej Polsat Box Go. Szczegóły w tabelce poniżej.

Piątek 8 października
18:00 Developres Bella Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź (Polsat Box Go)
Sobota 9 października
15:00 BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz
17:30 IŁ Capital Legionovia Legionowo – UNI Opole
Niedziela 10 października
20:30 Grot Budowlani Łódź – Grupa Azoty Chemik Police (Polsat Sport News)
Poniedziałek 11 października
17:30 E.LECLERC Moya Radomka Radom – Joker Świecie (Polsat Sport)
20:30 Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław (Polsat Sport)

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button