TAURON Liga siatkarek: Grupa Azoty Chemik Police o jedno zwycięstwo od złota!

Z pewnością nie tak wyobrażały sobie siatkarki Developresu BELLA DOLINA Rzeszów początek finałowej rywalizacji z Grupą Azoty Chemikiem Police. Podopieczne Stephane Antigi najpierw przegrały 2:3 na wyjeździe, a w czwartek na własnym parkiecie były w stanie wygrać tylko jedną partię. To stawia je pod ścianą przed meczem numer trzy, który zostanie rozegrany w niedzielę na Pomorzu Zachodnim i może okazać się ostatnim.

TAURON Liga siatkarek: Grupa Azoty Chemik Police o jedno zwycięstwo od złota! (Fot.: Piotr Sumara/TAURON Liga)

Grupa Azoty Chemik Police o krok od obrony tytułu

Siatkarki z Polic, które bronią wywalczonego w 2021 roku tytułu mistrzyń Polski, do drugiego spotkania finałowej serii sezonu 2021/2022 TAURON Ligi przystąpiły bez swojej podstawowej rozgrywającej, Marleny Kowalewskiej, która doznała poważnej kontuzji. Wielu ekspertów i komentatorów upatrywało w tym swoistego gamechangera. Były ku temu podstawy, bo Chemik bez swojej liderki miał już wcześniej spore problemy, co w przeszłości wykorzystał też Developres BELLA DOLINA.

Pierwszy set czwartkowej konfrontacji zdawał się potwierdzać takie prognozy. Rzeszowianki były zespołem o dwie klasy lepszym i w pełni zasłużenie wygrały 25:15. Okazało się jednak, że to były tylko złe miłego początki. Chemik szybko się ogarnął i wygrał trzy kolejne partie do 21, 12 (!!!) i 22, a co za tym idzie cały mecz 3:1. To oznacza, że siatkarki z Polic prowadzą już 2:0 w serii, która potrwa do momentu aż któraś z drużyn wygra trzy pojedynki.

Statuetka dla MVP czwartkowego spotkania trafiła w ręce przyjmującej przyjezdnych Martyny Czyrniańskiej. Młoda reprezentantka Polski zapisała na swoim koncie 17 punktów. O dwa oczka więcej wywalczyła o dwa oczka więcej.

Wypowiedzi po meczu Developres BELLA DOLINA – Grupa Azoty Chemik (05.05.2022)

Trzecie i być może ostatnie finałowe starcie TAURON Ligi siatkarek 2021/2022 pomiędzy Grupą Azoty Chemikiem Police a Developresem BELLA DOLINA Rzeszów zaplanowano na godzinę 17:30 w niedzielę 8 maja. Bezpośrednia transmisja w Polsacie Sport.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x