TAURON Liga siatkarek: Grupa Azoty Chemik Police o jedno zwycięstwo od złota!

Z pewnością nie tak wyobrażały sobie siatkarki Developresu BELLA DOLINA Rzeszów początek finałowej rywalizacji z Grupą Azoty Chemikiem Police. Podopieczne Stephane Antigi najpierw przegrały 2:3 na wyjeździe, a w czwartek na własnym parkiecie były w stanie wygrać tylko jedną partię. To stawia je pod ścianą przed meczem numer trzy, który zostanie rozegrany w niedzielę na Pomorzu Zachodnim i może okazać się ostatnim.

TAURON Liga siatkarek: Grupa Azoty Chemik Police o jedno zwycięstwo od złota! (Fot.: Piotr Sumara/TAURON Liga)

Grupa Azoty Chemik Police o krok od obrony tytułu

Siatkarki z Polic, które bronią wywalczonego w 2021 roku tytułu mistrzyń Polski, do drugiego spotkania finałowej serii sezonu 2021/2022 TAURON Ligi przystąpiły bez swojej podstawowej rozgrywającej, Marleny Kowalewskiej, która doznała poważnej kontuzji. Wielu ekspertów i komentatorów upatrywało w tym swoistego gamechangera. Były ku temu podstawy, bo Chemik bez swojej liderki miał już wcześniej spore problemy, co w przeszłości wykorzystał też Developres BELLA DOLINA.

Pierwszy set czwartkowej konfrontacji zdawał się potwierdzać takie prognozy. Rzeszowianki były zespołem o dwie klasy lepszym i w pełni zasłużenie wygrały 25:15. Okazało się jednak, że to były tylko złe miłego początki. Chemik szybko się ogarnął i wygrał trzy kolejne partie do 21, 12 (!!!) i 22, a co za tym idzie cały mecz 3:1. To oznacza, że siatkarki z Polic prowadzą już 2:0 w serii, która potrwa do momentu aż któraś z drużyn wygra trzy pojedynki.

Statuetka dla MVP czwartkowego spotkania trafiła w ręce przyjmującej przyjezdnych Martyny Czyrniańskiej. Młoda reprezentantka Polski zapisała na swoim koncie 17 punktów. O dwa oczka więcej wywalczyła o dwa oczka więcej.

Wypowiedzi po meczu Developres BELLA DOLINA – Grupa Azoty Chemik (05.05.2022)

Trzecie i być może ostatnie finałowe starcie TAURON Ligi siatkarek 2021/2022 pomiędzy Grupą Azoty Chemikiem Police a Developresem BELLA DOLINA Rzeszów zaplanowano na godzinę 17:30 w niedzielę 8 maja. Bezpośrednia transmisja w Polsacie Sport.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: TAURON Liga siatkarek: Grupa Azoty Chemik Police o jedno zwycięstwo od złota!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P