TAURON Liga: Developres BELLA DOLINA Rzeszów pierwszym finalistą! Kto rywalem?

W dwóch meczach rozstrzygnęła się półfinałowa rywalizacja Developresu BELLA DOLINA Rzeszów z ŁKS-em Commercecon Łódź. Siatkarki ze stolicy Podkarpacia kropkę nad „i” postawiły w niedzielny wieczór, kiedy to w Sport Arenie pokonały 3:1 „Łódzkie Wiewióry”. Finałowego rywala „Rysic” w sezonie 2021/2022 TAURON Ligi możemy poznać już dzisiaj, jeśli Grupa Azoty Chemik Police ponownie pokona Grot Budowlanych Łódź, tym razem na wyjeździe.

TAURON Liga: Developres BELLA DOLINA Rzeszów pierwszym finalistą! Kto rywalem? (Fot.: Piotr Sumara/TAURON Liga)

Developres BELLA DOLINA lepszy od „Łódzkich Wiewiór” w półfinale TAURON Ligi

W pierwszym spotkaniu rzeszowsko-łódzkiej batalii, które odbyło się na Podpromiu, ŁKS prowadził już 2:0 w setach, ale ostatecznie przegrał po tie-breaku. Tym samym to Developres stanął w niedzielę przed szansą zamknięcia półfinałowej rywalizacji już w dwóch meczach i tę szansę podopieczne Stephane’a Antigi wykorzystały.

Spotkanie stało na niezłym poziomie, emocji w poszczególnych partiach nie brakowało, ale przez większą część pojedynku miało się wrażenie, że wicemistrzynie Polski w pełni kontrolują boiskowe wydarzenia. Koniec końców okazały się lepsze od łodzianek w czterech partia i od dziś mogą myśleć o wielkim finale.

Warto jeszcze nadmienić, że tweet zamieszczony przez klub z Rzeszowa po meczu odnosi się do transparentu, jaki wywiesili na trybunach miejscowi kibice, który był atakiem na atakującą Developresu i reprezentacji Polski – „smarZek WRACAJ DO rosji”.

Wypowiedzi po meczu ŁKS Commercecon Łódź – Developres BELLA DOLINA Rzeszów (24.02.2022)

TAURON Liga: Grot Budowlani Łódź – Grupa Azoty Chemik Police (17:30)

Drugiego finalistę sezonu 2021/2022 TAURON Ligi siatkarek i tym samym rywala Developresu BELLA DOLINA Rzeszów w meczach o złoto możemy poznać już dziś, w poniedziałek 25 kwietnia po godzinie 19:00. Wówczas powinno kończyć się drugie starcie Grot Budowlanych Łódź z Grupą Azoty Chemikiem Police. Pierwszy mecz wygrały 3:0 broniące tytułu policzanki i wiele wskazuje na to, że będą w stanie to powtórzyć na wyjeździe.

Bezpośrednią transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi Polsat Sport. Ta sama stacja pokaże również wtorkowe półfinały PlusLigi, w których przed szansą awansu do wielkiego finału staną zespoły Aluronu CMC Warty Zawiercie i Jastrzębskiego Węgla. Będzie się działo!

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

300 PLN za gola Legii lub Rakowa!

X
0
Dodaj swój komentarz.x