TAURON Liga: Developres BELLA DOLINA Rzeszów pierwszym finalistą! Kto rywalem?

W dwóch meczach rozstrzygnęła się półfinałowa rywalizacja Developresu BELLA DOLINA Rzeszów z ŁKS-em Commercecon Łódź. Siatkarki ze stolicy Podkarpacia kropkę nad „i” postawiły w niedzielny wieczór, kiedy to w Sport Arenie pokonały 3:1 „Łódzkie Wiewióry”. Finałowego rywala „Rysic” w sezonie 2021/2022 TAURON Ligi możemy poznać już dzisiaj, jeśli Grupa Azoty Chemik Police ponownie pokona Grot Budowlanych Łódź, tym razem na wyjeździe.

TAURON Liga: Developres BELLA DOLINA Rzeszów pierwszym finalistą! Kto rywalem? (Fot.: Piotr Sumara/TAURON Liga)

Developres BELLA DOLINA lepszy od „Łódzkich Wiewiór” w półfinale TAURON Ligi

W pierwszym spotkaniu rzeszowsko-łódzkiej batalii, które odbyło się na Podpromiu, ŁKS prowadził już 2:0 w setach, ale ostatecznie przegrał po tie-breaku. Tym samym to Developres stanął w niedzielę przed szansą zamknięcia półfinałowej rywalizacji już w dwóch meczach i tę szansę podopieczne Stephane’a Antigi wykorzystały.

Spotkanie stało na niezłym poziomie, emocji w poszczególnych partiach nie brakowało, ale przez większą część pojedynku miało się wrażenie, że wicemistrzynie Polski w pełni kontrolują boiskowe wydarzenia. Koniec końców okazały się lepsze od łodzianek w czterech partia i od dziś mogą myśleć o wielkim finale.

Warto jeszcze nadmienić, że tweet zamieszczony przez klub z Rzeszowa po meczu odnosi się do transparentu, jaki wywiesili na trybunach miejscowi kibice, który był atakiem na atakującą Developresu i reprezentacji Polski – „smarZek WRACAJ DO rosji”.

Wypowiedzi po meczu ŁKS Commercecon Łódź – Developres BELLA DOLINA Rzeszów (24.02.2022)

TAURON Liga: Grot Budowlani Łódź – Grupa Azoty Chemik Police (17:30)

Drugiego finalistę sezonu 2021/2022 TAURON Ligi siatkarek i tym samym rywala Developresu BELLA DOLINA Rzeszów w meczach o złoto możemy poznać już dziś, w poniedziałek 25 kwietnia po godzinie 19:00. Wówczas powinno kończyć się drugie starcie Grot Budowlanych Łódź z Grupą Azoty Chemikiem Police. Pierwszy mecz wygrały 3:0 broniące tytułu policzanki i wiele wskazuje na to, że będą w stanie to powtórzyć na wyjeździe.

Bezpośrednią transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi Polsat Sport. Ta sama stacja pokaże również wtorkowe półfinały PlusLigi, w których przed szansą awansu do wielkiego finału staną zespoły Aluronu CMC Warty Zawiercie i Jastrzębskiego Węgla. Będzie się działo!

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: TAURON Liga: Developres BELLA DOLINA Rzeszów pierwszym finalistą! Kto rywalem?

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P