Szymon Marciniak uratowany przez Bońka?

Szymon Marciniak ostatecznie poprowadzi finał tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Jak się okazuje, duża w tym zasługa PZPN-u oraz Zbigniewa Bońka, który miał wstawić się za polskim arbitrem.

Szymon Marciniak uratowany przez Bońka?
Szymon Marciniak uratowany przez Bońka?

Szymon Marciniak oczyszczony!

Sprawą Szymona Marciniaka żyli wszyscy polscy kibice. 42-letni arbiter brał udział w konferencji biznesowej „Everest”, która była zorganizowana przez polityka Konfederacji Sławomira Metzena. Mimo, że Marciniak nigdy nie promował dyskryminacji, to jego obecność na tym evencie nie spodobała się stowarzyszeniu „Nigdy Więcej”.

UWAGA: W STS z kodem promocyjnym BETONLINE dodatkowe 100 PLN bez ryzyka + 1500 PLN w bonusach + 60 PLN za zadania na www.STS.pl.

Przedstawiciele organizacji poinformowali UEFA o obecności Marciniaka na wydarzeniu, którego organizator jest znany z dyskryminacji mniejszości. Piłkarska federacja szybko zainteresowała się tematem, zaczęto się nawet zastanawiać od odsunięciem od finału polskiego sędziego. Na szczęście cała sprawa rozeszła się po kościach. Według nieoficjalnych informacji duża w tym zasługa Zbigniewa Bońka. Wiceprezydent UEFA miał oficjalnie wstawić się za Marciniakiem. Kluczową rolę miał także odegrać sam pokrzywdzony, który wytłumaczył się ze swojej obecności na wydarzeniu „Everest”.

Po dokładnym zbadaniu sprawy otrzymaliśmy od pana Marciniaka oświadczenie, w którym przeprosił i wyjaśnił swój udział w zdarzeniu. Uważamy, że udostępnienie tego oświadczenia ma kluczowe znaczenie, rozwiewa obawy – czytamy w oświadczeniu europejskiej federacji.

Oświadczenie Szymona Marciniaka

Mam nadzieję, że to oświadczenie trafi do wszystkich zainteresowanych, a w szczególności do osób, które były zaniepokojone i rozczarowane moim udziałem w wydarzeniu „Everest”, zorganizowanym w Katowicach 29 maja 2023 roku. Chcę najmocniej przeprosić za moje zaangażowanie i wszelkie przykrości lub szkody, które mogło ono spowodować” – napisał w oświadczeniu Marciniak.

Po refleksji i dalszym zastanowieniu stało się oczywiste, że zostałem wprowadzony w błąd. Byłem całkowicie nieświadomy prawdziwej natury tego wydarzenia. Nie wiedziałem, że było ono związane ze skrajną prawicą. Gdybym wcześniej o tym wiedział, kategorycznie odrzuciłbym zaproszenie – wyjawił.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Wartości promowane przez ten ruch są całkowicie sprzeczne z moimi osobistymi przekonaniami i zasadami, których staram się przestrzegać w życiu” – dodawał. „Chcę podkreślić moje niezachwiane poparcie dla wartości promowanych przez UEFA, w szczególności otwartości i szacunku dla wszystkich osób, niezależnie od ich pochodzenia. Zasady te leżą u podstaw ducha piłki nożnej i są zgodne z moimi osobistymi przekonaniami. Co więcej, z całego serca potępiam wszelkie formy nienawiści, dyskryminacji lub nietolerancji, ponieważ nie ma dla nich miejsca ani w sporcie, ani w społeczeństwie – oświadczał.

Chcę również podkreślić moje zaangażowanie w walkę z dyskryminacją w piłce nożnej. Byłem jednym z pierwszych sędziów na świecie, a na pewno pierwszym w moim kraju, który zastosował „procedurę trzech kroków” w odpowiedzi na poważny incydent dyskryminacyjny podczas meczu w Polsce – dodał.

WTA Tokio za darmo w STS TV - transmisje online
WTA Tokio za darmo w STS TV – transmisje online

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

10 PLN za postawienie kuponu na Ekstraklasę!

X
0
Dodaj swój komentarz.x