Szymon Marciniak: Popełniłem błąd w finale MŚ w Katarze

Szymon Marciniak, Polski sędzia, który poprowadził finał Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2022 roku, przyznał, że popełnił błąd podczas meczu Argentyna – Francja.

Szymon Marciniak
Szymon Marciniak: Popełniłem błąd w finale Pucharu Świata

Marciniak wypaczył wynik finału MŚ w Katarze?

Marciniak został pierwszym sędzią z Polski, który w finale sędziował najważniejszy mecz w światowej piłce nożnej. Od tego czasu otrzymał wiele pochwał od ekspertów, kibiców i fanów za swój występ.

Do najważniejszych osiągnięć Marciniaka należały trzy słusznie przyznane karne i ukaranie francuskiego napastnika Marcusa Thurama za symulowanie bez konsultacji z VAR.

41-latek przyznał jednak, że nie był to dla niego idealny występ.

„Oczywiście, w tym finale były moje błędy” – powiedział dla Sport.PL. „Przerwałem kontratak francuzów po faulu Marcosa Acuny. Bałem się, że faulowany zawodnik potrzebuje pomocy medycznej i źle to odczytałem, bo ostatecznie nic się nie stało, można było puścić akcję, a potem wrócić z kartką.

Szymon Marciniak

„To trudne. W takim meczu, jak ten, biorę taki błąd w ciemno. Ważne jest to, że nie było innych dużych błędów decydujących o wyniku meczu.

5 / 5. Ocen: 5

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x