Szymon Marciniak chce w przyszłości zostać prezesem PZPN

Dziś rano polski sędzia piłkarski – Szymon Marciniak był gościem u Bogdana Rymanowskiego na antenie Radia Zet. W tej rozmowie Marciniak wyznał, że po zakończeniu kariery sędziowskiej chciałby spróbować swoich sił jako prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Szymon Marciniak był dziś porannym gościem u Bogdana Rymanowskiego na antenie Radia Zet

Marciniak ocenił przeprowadzony przez niego finał MŚ w Katarze

18 grudnia 2022 roku Szymon Marciniak jako pierwszy polski sędzia w historii sędziował finał MŚ w Katarze pomiędzy Argentyną i Francją. Polski arbiter w spotkaniu zaprezentował się rewelacyjne, dostając wiele pochwał od zagranicznych sędziów czy też ekspertów piłkarskich. 41-letni sędzia także mógł liczyć na gratulacje od szefa sędziów FIFA – Pierluigiego Collinę.

Redaktor Rymanowski postanowił zapytać Szymona Marciniaka o tym, jak z jego perspektywy wyglądał finał MŚ w Katarze.

Finał był chyba pierwszym meczem w mojej karierze, gdzie przez 120 minut plus czas doliczony byłem tak nieziemsko skoncentrowany, że to jest aż nienormalne. Człowiek nie jest w stanie skupić się przez 90 minut na tym samym poziomie. Myślę, że weszliśmy na poziom niebotyczny, jeśli mogę tak powiedzieć. Pojawiały się też błędy i sytuacje, w których mogłem, a nawet powinienem zachować się inaczej. Jeśli chodzi o samo zarządzanie tym arcytrudnym finałem, to jestem z siebie mega dumny i zadowolony, że tak się to rozegrało– stwierdził Marciniak.

Sam sędzia z Płocka zapowiedział, także w przyszłości, że chciałby wystartować w konkursie na prezesa PZPN, oczywiście po zakończeniu kariery sędziowskiej i pójść drogą Michała Listkiewicza

-Zarządzanie później w piłce, będąc po światowym futbolu, jest naturalną koleją rzeczy- odpowiedział Marciniak.

Przed Marciniakiem teraz krótki czas odpoczynku, jednak już w połowie stycznia wraca PKO Ekstraklasa, gdzie polski sędzia oczywiście będzie mógł sędziować spotkania na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Jednak celem na 2023 roku polskiego sędziego będzie finał Ligi Mistrzów, co z całą pewnością serdecznie mu życzymy, aby spełnił kolejne marzenie w swojej karierze sędziowskiej.

Źródło: Radio Zet

0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x