Sztab szkoleniowy Trefla Sopot na sezon 2022/2023 skompletowany!

Poznaliśmy pełny skład sztabu szkoleniowego Trefla Sopot. W najbliższych rozgrywkach będzie on liczył sześć osób. Nie zabrakło w nim nowych twarzy. Mowa tu o hiszpańskim asystencie trenera czy o kierowniku drużyny, którym został obecny pracownik klubu, Kacper Polaczyk.

trefl sopot
Sztab szkoleniowy Trefla Sopot na sezon 2022/2023 skompletowany!

Trefl Sopot skompletował sztab: nie brakuje nowych twarzy

Pierwszym trenerem żółto-czarnych będzie oczywiście Żan Tabak. W prowadzeniu drużyny pomogą mu Krzysztof Roszyk, który nieprzerwanie od sezonu 2014/2015 ma miejsce w strukturach trenerskich pierwszego zespołu, a także Antonio „Toni” Ten Lopez de Lerma. 42- letni hiszpański szkoleniowiec przez ostatnie osiemnaście lat (od 2004 roku) był związany z klubem Tau Castelló – najpierw jako asystent, a następnie pierwszy trener w drużynach występujących kolejno na poziomie czwartej ligi, LEB Silver oraz LEB Gold. W sezonie 2020/2021 jego podopieczni dotarli do ćwierćfinału drugiej ligi hiszpańskiej, natomiast ostatnie rozgrywki zakończyli na dziesiątym miejscu w tabeli.

Funkcję trenera przygotowania motorycznego w Treflu Sopot nadal będzie pełnił Tobiasz Grzybczak, który aktualnie, wspólnie z Krzysztofem Roszykiem, przebywa z reprezentacją Polski U18 w tureckim Izmirze, gdzie rozgrywane są młodzieżowe mistrzostwa Europy. Nowym fizjoterapeutą został Filip Żmijewski, który po pięciu latach wraca do Trefla Sopot. Absolwent gdańskiego AWF-u wcześniej współpracował z zespołem U18, z którym dotarł do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Kierownikiem drużyny został Kacper Polaczyk. Doświadczenie w koszykówce zbierał jako sędzia rozgrywek POZKosz oraz międzynarodowych turniejów, a w ostatnim sezonie pracował w Treflu Sopot jako specjalista ds. eventów.

Opracował: Oskar Struk.

5 / 5. Ocen: 3

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x