Szef Ferrari spodziewa się, że negocjacje kontraktowe Sainza będą „łatwe”

Carlos Sainz zakończył sezon w 2021 roku jako piąty w Mistrzostwach Kierowców formuły 1 w swoim pierwszym roku w Ferrari. Szef zespołu Ferrari, Mattia Binotto, „nie ma wątpliwości”, że negocjacje kontraktowe z Carlosem Sainzem przebiegną sprawnie.

Carlos Sainz
Szef Ferrari spodziewa się, że negocjacje kontraktowe Sainza będą „łatwe” (foto: Formula Tlak)

Carlos Sainz na dłużej w Ferrari?

Sainz dołączył do zespołu z McLarena po zakończeniu sezonu w roku 2020, aby zastąpić Sebastiana Vettela, który dołączył wtedy do Aston Martin.

Scuderia zajęła w tym sezonie trzy pozycje za brytyjską drużyną w mistrzostwach konstruktorów, ale znaczna poprawa bolidu sprawiła, że Ferrari zakończyło 2021 na trzecim miejscu, wyprzedzając McLarena w ostatniej rundzie w Abu Zabi.

Sainz zaimponował na padoku w swoim pierwszym sezonie z Ferrari, a w 2021 roku pokonał nawet kolegę z zespołu, Charlesa Leclerca. Hiszpanowi udało się zdobyć punkty w 20 z 22 wyścigów w ciągu sezonu, w tym 15 z rzędu.

W związku z tym Binotto zapewnił, że chciałby wkrótce napisać nowy kontrakt z Sainzem, a jego obecny kontrakt z Ferrari wygasa pod koniec 2022 roku. Dodał, że chciałby zawrzeć umowę, z której będą zadowolone obie strony, i powtórzył, że nie rozpoczęły się jeszcze rozmowy dotyczących przedłużenia umowy z Sainzem.

52-latek powiedział: „Najpierw chciałbym zrozumieć, czy jest u nas zadowolony, przeanalizować z nim cały sezon i zastanowić się razem nad przyszłością.”

„Tak jak powiedzieliśmy, myślę, że po ostatnim wyścigu będziemy omawiać przez okres zimowy przedłużenie jego kontraktu”.

5 / 5. Ocen: 2

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Szef Ferrari spodziewa się, że negocjacje kontraktowe Sainza będą „łatwe”

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P