Świątek w III rundzie Indian Wells, Linette wyeliminowana przez kontuzję!

Iga Świątek nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem Chorwatki Petry Martić, dzięki czemu awansowała do 1/16 finału turnieju WTA w kalifornijskim Indian Wells, imprezy ustępującej prestiżem jedynie turniejom spod znaku Wielkiego Szlema. Niestety w jej ślady nie poszła Magda Linette, której na przeszkodzie stanęła kontuzja.

Świątek w III rundzie Indian Wells, Linette wyeliminowana przez kontuzję! (BNP Paribas Open/Twitter)

BNP Paribas Open 2021: Pewne zwycięstwo Igi Świątek

Iga Świątek to obecnie czwarta rakieta świata, ale w turnieju Indian Wells została rozstawiona z „dwójką”, dzięki czemu co najmniej do wielkiego finału będzie trafiać na niżej notowane przeciwniczki, choć jak wiadomo rankingi, zwłaszcza w kobiecym tenisie, często bywają złudne. W pierwszej rundzie 20-letnia zawodniczka z Raszyna, jak każda z rozstawionych tenisistek, miała wolny los.

W drugiej rundzie BNP Paribas Open 2021, nasza reprezentantka trafiła na Chorwatkę Petrę Martić i nie miała najmniejszych problemów z jej pokonaniem, oddają zaledwie cztery gemy w całym spotkaniu. Można powiedzieć, że był to spacerek dla polskiej zawodniczki, która nie miała problemu z wejściem w mecz, wygrywając z marszu pierwsze cztery gemy. Pierwsza partia zakończyła się wygraną 6:1, druga wynikiem 6:3.

W III rundzie, czy jak ktoś woli w 1/16 finału zawodów w Indian Wells, rywalką Igi Świątek będzie Weronika Kudermietową. Znacznie bardziej wymagająca przeciwniczka, co widać nawet po światowych listach, na których zajmuje obecnie lokatę na początku czwartej dziesiątki. Rosjanka w II rundzie pokonała 2:0 swoją rodaczkę.

Kiedy mecz Świątek – Kudermietowa w Indian Wells?

Iga Świątek spotkała się z Weroniką Kudermietową dotychczas tylko jeden raz. Miało to miejsce podczas zeszłorocznej edycji turnieju US Open, rozgrywanego na kortach twardych w Nowym Jorku. Wówczas reprezentująca biało-czerwone barwy tenisistka wygrała dość pewnie 2:0, Będzie to ich druga konfrontacja – w 2020 roku spotkały się w US Open i Polka zwyciężyła w dwóch setach, w obu oddając po trzy gemy.

Mecz Świątek – Kudermietowa w niedzielę 10 października, ale jeszcze nie znamy dokładnego harmonogramu dnia, więc nie jesteśmy w stanie wskazać konkretnej godziny, o której na kort wyjdą Polka i Rosjanka.

Niestety w BNP Paribas Open 2021 nie zobaczymy już Magdy Linette, która została zmuszona do poddania pojedynku w II rundzie rywalizacji na kortach w Indian Wells. Polska tenisistka doznała kontuzji kostki i musiała skreczować w drugim secie pojedynku z Wiktorią Azarenką.

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button