Superpuchar Polski dla ZAKSY!

W środowe popołudnie zainaugurowano sezon 2019/2020 na siatkarskich parkietach w Polsce, jeśli chodzi o zmagania mężczyzn. W meczu, którego stawką był superpuchar kraju kędzierzynianie ograli w czterech setach warszawian. Z kolei już w sobotę czeka nas inauguracyjna kolejka PlusLigi, nazywanej coraz częściej Ligą Mistrzów Świata.

Superpuchar Polski dla ZAKSY! (Fot.: Piotr Sumara/PLS/materiały prasowe)

ZAKSA z superpucharem

Konfrontacja, do której doszło w Arenie Gliwice, mogła nie dojść do skutku ze względu na to, jakie problemy spotkały stołeczny klub. Dotychczasowy właściciel i sponsor tytularny popadł w kłopoty, które mogły się zakończyć również upadkiem warszawskiego klubu. Ten udało się uratować w przededniu Superpucharu Polski 2019, dzięki czemu zobaczyliśmy na parkiecie ekipę o roboczej nazwie Projekt Warszawa.

Zespół ten, prowadzony przez Andreę Anastasiego, musiał sobie radzić bez nominalnego atakującego, co było problemem, ale tak naprawdę tylko w pierwszym secie, przegranym wysoko, bo aż 17:25.

W drugiej odsłonie ponownie górą byli siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, ale tym razem musieli przełamać opór rywala, co udało się dopiero po emocjonującej grze na przewagi (34:32).

Trzeci set to z kolei koncert gry warszawskiego zespołu, który wygrał różnicą sześciu oczek (25:19), ale w czwartej odsłonie wszystko wróciło do normy, a więc ponownie górą byli kędzierzynianie (25:23).

Tym samym to oni wygrali 3;1 i mogli cieszyć się z wywalczenia pierwszego trofeum na polskich parkietach w sezonie 2019/2020. Najwięcej powodów do radości miał atakujący Łukasz Kaczmarek, który został uznany za MVP.

Nowy cashback w BetClic

Startuje PlusLiga

Superpuchar Polski tradycyjnie zainaugurował nowe sezon, ale to, co najciekawsze czeka nas oczywiście w lidze, która startuje już w ten weekend. ZAKSA ma trochę czasu na świętowanie, bo jej mecz z beniaminkiem z Suwałk został przełożony na początek listopada, ale pozostałe dwanaście ekip musi skupić się już na rywalizacji o punkty.

Typy wraz z analizami oraz informacje o aktualnych konkursach czy grach takich jak Fantasy PlusLigi, ale też o promocjach bukmacherskich związanych z siatkarskimi zmaganiami można znaleźć na Blogu Volley24!


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM
Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM

This will close in 0 seconds