Superpuchar Polski dla Chemika Police!

Niedzielnym spotkaniem o Superpuchar Polski siatkarki zainaugurowały zmagania w sezonie 2019/2020. W meczu zdobywcy krajowego pucharu z mistrzem lepsze okazały się te pierwsze, zawodniczki Chemika Police, które pokonały ŁKS Commercecon Łódź.

Superpuchar Polski dla Chemika Police! (Fot: Piotr Sumara/PLS/materiały prasowe)

Superpuchar dla Chemika

Siatkarki Chemika Police zrewanżowały się ŁKS-owi Commercecon Łódź za pozbawienie mistrzowskiego tytułu po pięciu latach panowania na polskich parkietach, wygrywając rozgrywany w Kaliszu mecz o Superpuchar Polski 2019.

Choć oba zespoły przeszły latem duże zmiany kadrowe i w dalszym ciągu zamierzają bić się o najwyższe krajowe cele, to spotkanie inaugurujące nowy sezon dobitnie pokazało, że większym potencjałem dysponują policzanki. Przynajmniej na początku zmagań.

To podopieczne Turka Ferkata Akbasa, który jest między innymi uczniem legendarnego już Giovanniego Guidettiego, sięgnęły po zwycięstwo w pierwszym pojedynku o stawkę i uczyniły to w sposób niezwykle przekonujący, o czym świadczą wyniki poszczególnych setów.

Siatkarki z Pomorza Zachodniego pokonały rywalki do zera: 25:21, 25:18 i 25:19. Choć cały zespół Chemika spisał się bez zarzutu to na szczególne wyróżnienie zasługuje obie Kubanki, które zdobyły w sumie aż 30 punktów. Mowa o przyjmującej Wilmie Salas (14) oraz atakującej Guselle Silvie (16), która została też MVP Superpucharu Polski 2019.

Startuje Liga Siatkówki Kobiet

Niedzielna potyczka policzanek z łodziankami zainaugurowała nowy sezon, ale liga wystartuje dopiero w najbliższy piątek, a pierwsza kolejka rozgrywana będzie aż do poniedziałku. Przewidziano z niej dwie transmisje telewizyjne.

Pierwszym meczem LSK 2019/2020 będzie konfrontacja mającego olbrzymie ambicje Developresu SkyRes Rzeszów z DPD Legionovią Legionovo, która również wzmocniła swój skład i zamierza bić się w górnej połówce tabeli. Wydarzeniem z pewnością będzie debiut Stephane Antigi w roli szkoleniowca żeńskiej drużyny ze stolicy Podkarpacia.

W poniedziałek E.Leclerc Radomka Radom zmierzy się z BKS-em Stalą Bielsko-Biała, a w trakcie weekendu czekają nas konfrontacje Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz z Grot Budowlanymi Łódź, Wisły Warszawa z #VolleyWrocław, Grupy Azoty Chemika Police z Eneą PTPS Piła i ŁKS-u Commercecon Łódź z Energą MKS Kalisz.

Typy i analizy do spotkań Ligi Siatkówki Kobiet 2019/2020 znajdziesz na Blogu Volley24!


BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button