Strata Bayernu Monachium. Niespodziewana śmierć

Bayern Monachium poinformował na stronie internetowej o nagłej śmierci przewodniczącego komitetu honorowego klubu, doktora Gerharda Riedla. Prawnik miał 62 lata.

Strata Bayernu Monachium. Niespodziewana śmierć
Strata Bayernu Monachium. Niespodziewana śmierć (Fot. Bayern Monachium)

Riedl od wielu lat służył pomocą i radą bawarskiemu klubowi. Jak czytamy na oficjalnej stronie mistrza Niemiec, wieloletni pracownik klubu zmarł nagle w swoim domu. Osierocił trójkę dzieci.

Zmarły był czynnym prawnikiem, który od 2014 roku pełnił funkcję przewodniczącego komitetu honorowego Bayernu Monachium. Przewodniczył głosowaniom na walnych zgromadzeniach członków zarządu klubu, a także zasiadał w gronie komitetu statutowego.

To całkowicie nieoczekiwana wiadomość. Słowa nie mogą opisać naszego szoku i bólu. Doktor Riedl prowadził i kształtował komitet honorowy w imponujący sposób, dzięki swojej doskonałej wiedzy prawniczej. Bardzo kochał Bayern Monachium. Był wspaniałym przyjacielem, który pozostawił po sobie niezastąpioną pustkę” – zareagował na śmierć Riedla Dieter Mayer.

Przyczyny śmierci pracownika Bayernu będą jeszcze na pewno ustalane. Na ten moment szczegóły nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Jesteśmy zasmuceni informacją o jego śmierci. Był lojalnym, skromnym i niezawodnym członkiem naszego klubu. Myślimy teraz o jego żonie i dzieciach. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci” – powiedział szef Bayernu Monachium, Herbert Hainer.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button