Spotkanie z historią. Pogoń Szczecin zaprasza 25 marca na stadion!

Mimo że w ten weekend nie odbywają się mecze ekstraklasowe, fani Pogoni Szczecin na stadionie swojego zespołu będą mieli co robić. W najbliższą sobotę, tj. 25 marca, na terenie obiektu im. Floriana Krygiera będzie miało miejsce „Spotkanie z historią”. Co to za wydarzenie?

Spotkanie z historią. Pogoń Szczecin zaprasza 25 marca na stadion!
Spotkanie z historią. Pogoń Szczecin zaprasza 25 marca na stadion! (fot. Instagram.com/pogonszczecinsa)

Pogoń zaprasza na „Spotkanie z historią”. Kiedy i gdzie?

„Spotkanie z historią” to niepowtarzalna okazja, aby wyruszyć w sentymentalną podróż po dziejach Pogoni Szczecin – od tych najbardziej odległych, obejmujących powstanie Klubu i pierwsze lata jego funkcjonowania, aż po najbliższą przeszłość. To również wyśmienita sposobność, aby spotkać się i zrobić sobie zdjęcie z legendarnymi zawodnikami czy trenerami Dumy Pomorza, a także piłkarzami, którzy obecnie znajdują się w kadrze naszej I drużyny. 

Wydarzenie odbędzie się w trybunie C, w zlokalizowanym na „poziomie 2” holu głównym Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera. Wstęp wolny.

Wiele atrakcji dla fanów

Dla kibiców przygotowano:

  • Giełdę kolekcjonerów. Z udziałem wystawców, czyli kibiców-kolekcjonerów, dysponujących pamiątkami związanymi z Pogonią. Będzie można zaprezentować swoje przedmioty, czy wymienić się z innymi kolekcjonerami. Jeśli jesteś jednym z nich, również możesz zaprezentować swoją kolekcję
  • Panele tematyczne. Porozmawiamy o historii klubu z legendami. Rozmowy będą odbywały się w trzech panelach: olimpijskim, trenerskim oraz piłkarskim. Jako pierwszy wystartuje panel trenerski. Będzie się on odbywał od g. 12 do g. 12.25, a jego prelegenci to Jan Jucha, Eugeniusz Różański i Zbigniew Długosz. Zaraz potem zaprosimy Was do rozmów w panelu olimpijskim. Od g. 12.40 do g. 13 będziecie w nim mogli wysłuchać Henryka Wawrowskiego, Dariusza Adamczuka oraz Janusza Brzozowskiego. Na deser zaproponujemy Wam panel piłkarski. Jego gośćmi w g. 14.10 – 14.35 będą Marian Kielec, Olgierd Moskalewicz i Sebastian Kowalczyk. Ponadto swoją obecnością zaszczyci nas również trener bramkarzy reprezentacji Polski U16, Arkadiusz Onyszko. Będzie to panel gościa specjalnego, podczas którego więcej porozmawiamy o… zdrowiu! Dlaczego akurat w Szczecinie z Arkadiuszem Onyszką o zdrowiu? Dowiecie się na miejscu. Spotkanie ze znanym szkoleniowcem i byłym golkiperem będzie odbywać się od g. 13.15 do g. 13.45. Rozmowy poprowadzi Sebastian Roszkowski z Radia Super FM.
Ranking Portowca w Betcris
Ranking Portowca w Betcris
  • Wystawy. Z przyjemnością pochwalimy się wieloma portowymi skarbami, które w przyszłości staną się częścią „muzeum Pogoni”. Wśród nich zobaczyć będziecie mogli m.in. rożne koszulki (z rywalizacji Portowców w europejskich pucharach, te sprzed lat, czy reprezentacji Polski, w ważny sposób związane z naszym klubem), szale i proporce, medale Mistrzostw Polski z ostatnich sezonów, archiwalne zdjęcia, plan zagospodarowania stadionu z lat 70. ubiegłego wieku, przedmioty związane z międzynarodowymi występami Dumy Pomorza i nie tylko! Każdy z uczestników będzie miał też szansę wykonać pamiątkowe zdjęcie z medalami Portowców z ostatnich lat.
  • Strefę gier z piłkarzami. Naszą imprezę odwiedzą też wybrani piłkarze Pogoni Szczecin oraz zawodnicy reprezentacji Polski U16. Wizyta juniorskiej kadry Polski, z Adrianem Przyborkiem w składzie, planowana jest w g. 13-14. Najmłodsi będą mogli spędzić z nimi trochę czasu i zmierzyć się w strefie gier. Rywalizować będzie można m.in. w piłkarzyki, tenis stołowy czy grę FIFA 23.

Na wydarzeniu pojawi się też oczywiście uwielbiany przez kibiców Gryfus, z którym chętni będą mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie czy zbić piątkę. Piesze wejście na event będzie możliwe od strony ul. Karłowicza, drzwiami głównymi prowadzącymi do trybuny C. Kibice zmotoryzowani będą mogli wjeżdżać na teren obiektu bramą od strony ul. Twardowskiego i parkować samochody na umiejscowionym tam parkingu stadionowym.

Jak widać, mimo że mecze Ekstraklasy teraz nie będą się odbywać, zapowiada się interesujące wydarzenie dla sympatyków Dumy Pomorza.

4.8 / 5. Ocen: 85

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x