SLN 2022: Kadra reprezentacji Polski na turniej w Gdańsku! (Lista powołanych)

Od wtorku 5 lipca do niedzieli 10 lipca w gdańsko-sopockiej ERGO Arenie rozgrywany będzie kolejny turniej fazy interkontynentalnej Ligi Narodów 2022 w piłce siatkowej mężczyzn. Właśnie poznaliśmy nazwiska czternastu zawodników, którzy będą reprezentować w nim Polskę. Na kogo tym razem postawił selekcjoner Nikola Grbić?

SLN 2022: Kadra reprezentacji Polski na turniej w Gdańsku! (Lista powołanych) [Fot.: FIVB/materiały prasowe]

Nikola Grbić wybrał kadrę na turniej w Gdańsku

Po ośmiu rozegranych spotkaniach Biało-Czerwoni zajmują drugie miejsce w tabeli SLN 2022 i są już pewni udziału w turnieju finałowym, który zostanie rozegrany w formacie Final Eight we włoskiej Bolonii (20-24 lipca). Poprzedni turniej fazy interkontynentalnej podopieczni Nikoli Grbicia zakończyli z kompletem zwycięstw i nie ma co ukrywać, że podczas zmagań w Gdańsku liczymy na powtórkę.

W sporcie zwykło się mawiać, że zwycięskiego składu się nie zmienia, ale na obecnym etapie sezonu reprezentacyjnego wyniki nie są celem samym w sobie. Celem jest wyselekcjonowanie czternastu graczy na sierpniowo-wrześniowe Mistrzostwa Świata 2022. Z tego też powodu Nikola Grbić ponownie zamieszał w przysłowiowym kotle.

Na rozegraniu w miejsce Grzegorza Łomacza wskoczył Jan Firlej. Do Bartosza Kurka i Łukasza Kaczmarka dołączył Karol Butryn, który w czternastce zajął miejsce czwartego środkowego, Mateusza Poręby. Ponadto szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzyma przyjmujący Bartosz Bednorz. Zabraknie natomiast Bartosza Kwolka.

SLN 2022: Terminarz reprezentacji Polski (5-10 lipca 2022)

Przypominamy, że wszystkie spotkania reprezentacji Polski w Siatkarskiej Lidze Narodów 2022 transmitowane są na antenach dwóch stacji. Głównym nadawcą całej SLN 2022 jest Telewizja Polsat, która pokazuje zmagania na swoich sportowych antenach. Ponadto mecze Biało-Czerwonych pokazuje też TVP (TVP Sport oraz TVP 1 lub TVP 2). Z kim i kiedy zmierzą się polscy siatkarze w Gdańsku?

  • Wtorek 5 lipca: 20:00 Iran – Polska
  • Czwartek 7 lipca: 20:00 Polska – Chiny
  • Sobota 9 lipca: 20:00 Polska – Holandia
  • Niedziela 10 lipca: 20:00 Polska – Słowenia

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: SLN 2022: Kadra reprezentacji Polski na turniej w Gdańsku! (Lista powołanych)

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P