Śląsk Wrocław zostanie sprywatyzowany!

Prezydent Jacek Sutryk poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o planach prywatyzacji Śląska Wrocław. Jest to zapowiedź zgodna z oczekiwaniami niemałej części lokalnej społeczności, która od dłuższego czasu domagała się przekazania większościowego pakietu akcji w ręce prywatnego inwestora, który miałby przywrócić klub na właściwe tory.

Jacek Sutryk zapowiada prywatyzację Śląska Wrocław

Wrocławski Klub Sportowy jest obecnie klubem samorządowym. Wrocław posiada aż 99% akcji, ale to już wkrótce ma się zmienić. O ile oczywiście pojawi się inwestor, który będzie w stanie wykupić przeznaczony na sprzedaż większościowy pakiet akcji. Prywatyzację WKS-u zapowiedział w poniedziałek 15 maja prezydent miasta, Jacek Sutryk. Jego wpis z Twittera cytujemy poniżej w całości.

Drodzy Kibice
@SlaskWroclawPl,


zwracam się do Was, będąc dziś w podwójnej roli: w najważniejszej dla mnie od lat – jako kibic naszej drużyny, ale także jako przedstawiciel miasta, które jest właścicielem klubu.

W sobotę wszyscy w szczególny sposób trzymaliśmy kciuki za nasz Śląsk. W tej chwili nie ma ważniejszej rzeczy niż utrzymanie się WKS-u w Ekstraklasie. Wspierajmy proszę nadal naszą drużynę!

Wiemy dobrze, że w przyszłości musi zajść kilka zmian w funkcjonowaniu Wojskowych. Obecna sytuacja sportowa i organizacyjna jest nieakceptowalna – za co przepraszam.


25 maja podczas sesji absolutoryjnej Rady Miejskiej Wrocławia przedłożę uchwałę dotyczącą prywatyzacji spółki Śląsk Wrocław. Pozwoli to na sprzedaż pakietu większościowego prywatnemu podmiotowi, którego poszukamy podczas przetargu publicznego.

Miasto wciąż będzie wspierać Wojskowych. Liczymy jednak na mocnego partnera, który weźmie długofalową odpowiedzialność za przyszłość Śląska.

Tymczasem czekamy na zwycięstwo w meczu z Miedzią Legnica. Wspierajmy wspólnie naszą drużynę.

Hej Śląsk!
Źródło: @SutrykJacek on Twitter

Zanim dojdzie do zapowiadanej prywatyzacji, poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w sezonie 2022/23 PKO Bank Polski Ekstraklasy. Drużyna Śląska Wrocław zajmuje obecnie szesnastą pozycję w tabeli, czyli otwiera strefę spadkową. Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki.

Podopieczni Jacka Magiery, przywróconego kilka tygodni temu do pracy z pierwszym zespołem, mają obecnie dwa punkty straty do Wisły Płock i trzy oczka mniej od Korony Kielce. Wrocławianom do rozegrania zostały jeszcze spotkania z Miedzią Legnica i Legią Warszawa.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, co do tego, że łatwiej byłoby sprywatyzować ekstraklasowy klub, który miałby zagwarantowane wielomilionowe przychody ze spółki Ekstraklasa SA, niż spadkowicza bez tego typu przychodów. Czas pokaże, czy władzom Wrocławia uda się przeprowadzić tę operację.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button