Wiemy kto z Polaków pojedzie na MŚ w skokach. Są zaskoczenia

PZN ogłosił dziś za pomocą social mediów skład kadry Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Planicy. Na liście nie brakuje zaskoczeń, głównie dotyczących żeńskiej ekipy. Poza stawką skoczków i skoczkiń, związek narciarstwa ogłosił także listę biegaczy i kombinatorów norweskich. Wszystkie szczegóły znajdziecie w artykule.

Wiemy kto z Polaków pojedzie na MŚ w skokach. Są zaskoczenia

W męskiej kadrze skoczków potwierdzają się przypuszczenia. Stoch wraca do skakania

Jeśli chodzi o ekipę zawodników, to nie można tutaj mówić o sensacji. Na łamach naszego portalu już próbowaliśmy przewidzieć skład Thurnbichlera. Pomimo dobrych występów zawodników z zaplecza podczas mistrzostw świata juniorów, do Planicy wyleci skład kadry A. Mowa tu między innymi o Kamilu Stochu, który szukał ostatnio w ojczyźnie spokoju i regeneracji, aby skupić się na docelowej imprezie. Poza „rakietą z zębu” w szranki w Słowenii staną Olek Zniszczoł, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i oczywiście Dawid Kubacki.

Największe szanse medalowe w nadchodzącej imprezie z wyżej wymienionych rodaków posiada Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Trzeba jednak pamiętać, że imprezy mistrzowskie rządzą się swoimi prawami i może dojść do różnych sensacji. Ostatnim takim przypadkiem był Kylian Peier podczas konkursu w Seefeld.

UWAGA: Znany bukmacher eFortuna z kodem promocyjnym BETONLINE oferuje aż 600 PLN bez ryzyka + 20 PLN bez depozytu za rejestrację na www.eFortuna.pl!

Ciekawe wybory w damskim składzie

Mimo tego, że nad kobiecymi skokami w Polsce od kilku lat wiszą czarne chmury, PZN postanowił wysłać polską załogę do Planicy. Polski związek postanowił na wystawienie aż czterech zawodniczek, co sugeruje wzięcie również udziału w konkursie drużynowym. Mimo braku przekonujących wyników, prezesi związku liczą, że system rozgrywania MŚ pozwoli na osiągnięcie sukcesu. Jednak mimo ograniczonych kwot innych zespołów i tak Polki nie są w żadnym stopniu faworytkami.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Mowa tutaj zarówno o konkursie drużynowym, jak i indywidualnym. Ostatecznie do Planicy wybierze się czwórka, w składzie: Paulina Cieślar, Anna Twardosz, Kinga Rajda i Nicole Konderla. Największe szanse na sukces ma ostatnia dwójka. Rajda brała udział dawniej również w konkursie mikstów w ramach czempionatu w Seefeld.

Pozostałe dyscypliny. Kto pojedzie na Mistrzostwa Świata w Planicy?

Skład biegaczy i biegaczek prezentuje się dość okazale. U panów do rywalizacji przystąpi czterech reprezentantów Polski. Są to Dominik Bury, Maciej Staręga, Kamil Bury i Sebastian Bryja. Największe osiągnięcia do tej pory notował Maciej Staręga i to on będzie liderem polskich biegaczy. U pań kadra prezentuje się skromniej.

Do Planicy wyruszy trójka naszych pań. Skład tworzą Weronika Kaleta, Monika Skinder i Izabela Marcisz. Najmocniejszym punktem naszej damskiej ekipy są Skinder i Marcisz. Polski Związek Narciarstwa skompletował także parę naszych kombinatorów. W tej dyscyplinie będziemy mogli ujrzeć Andrzeja Szczechowicza i Joannę Kil.

5 / 5. Ocen: 11

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds

0
Dodaj swój komentarz.x